Mała łazienka + mały budżet = Wielkie wyzwanie

Mała łazienka + mały budżet = Wielkie wyzwanie

Materiał Partnera Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez KFA Armatura
24 sie 2020 12:21

Na forach wnętrzarskich czy budowlanych można natrafić na wiele wątków pod hasłami: Pomocy! Jak zaaranżować małą łazienkę lub Kto poradzi jak zaaranżować malutką łazienkę? albo Wąska łazienka jak ją zaprojektować? I wiele, wiele im podobnych… Często dodatkowym wyzwaniem jest nie tylko mały metraż, ale i mały budżet. Czy da się zatem zrobić coś więcej niż białe płytki i najtańsze produkty z sieciówki? Podpowiemy Ci, jak to osiągnąć.

KROK 1: ZASTANÓW SIĘ CO TAK NAPRAWDĘ MUSI ZMIEŚCIĆ SIĘ W TWOJEJ ŁAZIENCE

Zrób listę, skoncentruj się na rzeczach niezbędnych, które są konieczne do zapewnienia pełnej funkcjonalności. O designerskim stojaku na ręczniki lub innych dodatkach pomyślisz jak zostanie Ci miejsca i pieniędzy w budżecie.

Krok 2: ZRÓB PROJEKT – WYSTARCZĄ DO TEGO KARTKA PAPIERU (NAJLEPIEJ W KRATKĘ), OŁÓWEK I LINIJKA

Mała powierzchnia często wymusza rezygnację z wanny i wybór jednego z wielu dostępnych na rynku rozwiązań prysznicowych. Komfortowym rozwiązaniem, które może zrekompensować brak wanny jest deszczownica zamiast zwyczajnej rączki natryskowej. I jeśli dobrze poszukać, w internecie można kupić na promocji produkty naprawdę wysokiej jakości, które zmieszczą się nawet w skromnym budżecie, np.  marki KFA Armatura.

A może w Twoim domu są zwolennicy wanny i prysznica? A w małej łazience z pewnością nie zmieszczą się i kabina i wanna. Postaw na wannę z deszczownią 2w1 czyli funkcją składanej wylewki wannowej. Takim rozwiązaniem jest  z prostokątnym dyskiem deszczowni, który zapewnia optymalne rozprowadzenie wody nad wanną. Po dokonaniu wyboru, na kartce narysuj pole o powierzchni kabiny lub wanny.

Co poza strefą kąpieli? Oczywiście umywalka. Nasza porada: wybierz rozwiązanie z pojemną szafką. Mała łazienka nie wybacza zbierania bibelotów – kosmetyki i drobiazgi lepiej schować w głębokich szufladach. W projekcie zaznacz prostokąt o powierzchni, jaką zajmie szafka. Kluczowe dla funkcjonalności strefy umywalki są dwie rzeczy: wielkość/głębokość umywalki oraz bateria, o której niestety często się zapomina, a na końcu wybieramy najtańsze rozwiązanie, bo wyczerpaliśmy już cały budżet. Dlatego postaw na baterie niedrogie, ale o świetnym wyglądzie i ergonomii. Fajnym przykładem jest kolekcja , z ciekawym wyciętym uchwytem. To nie tylko design, ale też wygoda, bo nie ślizga się w mokrej dłoni.

Jeśli na naszej liście z kroku pierwszego jest również toaleta, dobierz kompakt o jak najmniejszych wymiarach, najlepiej w zabudowie, a nad nią powieś szafkę lub… półeczki z koszyków: niedrogie i bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które wizualnie nie przytłoczy małego wnętrza. A przy okazji doda jej indywidualnego charakteru. Wrysuj wybrane rozwiązanie na kartce.

Pozostałą na kartce przestrzeń zagospodaruj na pozostałe rzeczy z listy, która powstała w kroku nr. 1. Z dużych gabarytów z pewnością pozostała jeszcze pralka i pojemnik na brudne ubrania.

Krok 3: POWIĘKSZ WNĘTRZE OPTYCZNIE

Nad umywalką powieś największe lustro, jakie się zmieści (lub jeszcze lepiej lustrzaną szafkę). Na przeciwległej ścianie można zastąpić część płytek lustrem – mała łazienka od razu zrobi się większa. Dobierz płytki. Niekoniecznie białe 😉 Stawiaj jednak na jasne kolory. Pamiętaj: błyszczące powierzchnie czy mieniące się mozaiki też są Twoimi sprzymierzeńcami w walce o przestronny wygląd. Jeśli jednak lubisz ciemne barwy, nie musisz z nich rezygnować, ale niech stanowią raczej uzupełnienie aranżacji.

Krok 4: ZAPLANUJ CZAS NA POLOWANIE NA OKAZJE

Jak już pokazaliśmy w drugim kroku warto poświęcić czas na szukanie okazji, zarówno w internecie, jak i sklepach stacjonarnych. Czas, który na to poświęcisz zwróci Ci się za nawiązką i jeszcze być może w Twoim budżecie zostaną środki na fajne dodatki, np. designerskie dozowniki do mydła lub zabawny uchwyt na papier toaletowy z półeczką na telefon.

Komentarze

Zaloguj się