×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
7 prostych sposobów na bycie eko

7 prostych sposobów na bycie eko

Autor: Urszula Tatur
21 cze 2021 17:38
Aktualizacja: 22 cze 2021 10:40

Czy przez świadomy wybór wyposażenia domu można zadbać o dobrą kondycję środowiska i powstrzymać niekorzystne zmiany? Odpowiedź brzmi: tak. Podejście proekologiczne i nowy standard aranżowania wnętrz nie musi przekładać się na pogorszenie codziennego komfortu. Wręcz przeciwnie – zapewnia tylko korzyści.

Wraz ze zmianami klimatycznymi prognozy na przyszłość są coraz bardziej pesymistyczne. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by nie tyle powstrzymać negatywne tendencje, ile nawet w znacznym stopniu je odwrócić.

1. Długowieczne produkty

Trwałe, solidne, estetyczne wyposażenie domu to mniej generowanych odpadów, które wiążą się z częstymi remontami. Dlatego warto postawić na takie produkty, z których można korzystać przez długi czas. FDesign bazuje na komponentach wysokiej jakości, dzięki czemu produkty wyróżniają się trwałością na lata. Dla potwierdzenia udzielana jest bezpłatna, wydłużona gwarancja do 7 lat na takie elementy, jak głowice i korpusy baterii.

2. Oszczędzanie wody i energii

Woda jest cennym naturalnym dobrem, który wymaga szczególnej troski – jej zasoby bowiem są ograniczone. W bateriach stosowane są oszczędnościowe aeratory, które dzięki napowietrzeniu strumienia powietrzem ograniczają wypływ wody nawet o 50%, i to bez utraty komfortu korzystania z baterii – strumień sprawia wrażenie obfitego. W efekcie zużywa się mniej wody, co przynosi wiele dodatkowych korzyści. Warto pamiętać, że idzie to w parze z mniejszym poborem energii na jej podgrzanie, dostarczenie, a także późniejsze zarządzanie ściekami. Ponieważ w niektórych miejscowościach wskazania wodomierzy służą do określenia opłaty za wywóz śmieci, również w tym aspekcie można liczyć na oszczędności.

3. Mniej ołowiu

FDesign wykorzystuje mosiądz o obniżonej zawartości ołowiu – w standardzie nawet przewyższającym unijne wymogi (maksimum 2,2%). Stopniowo wprowadzane są komponenty, w których skład ołowiu kształtuje się na poziomie 1,6-1,8%.

4. Opakowania przyjazne dla środowiska

Troska o dobro planety wymaga kompleksowego podejścia i wysokiej świadomości na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji. Do pakowania wykorzystywane są kartony typu kraft. Oprócz tego stosowana jest minimalna ilość farby do nadruku, a folia opakowaniowa powstaje w 50% z recyklingu.

5. Mniej chemii

Jak ograniczyć stosowanie chemii domowej i agresywnych detergentów do utrzymania baterii w czystości i dobrym stanie przez lata? Doskonałą odpowiedzią są perlatory EasyClean zatrzymujące część osadów kamiennych, które następnie można w prosty sposób usunąć. Dodatkowo warto postawić na naturalne środki czyszczące na bazie sody, które pozwalają utrzymać łazienkę w czystości, a przy tym są bezpieczne zarówno dla powłok baterii i innych elementów wyposażenia wnętrze, jak i dla środowiska.

6. Mniej plastiku

Zanieczyszczenie środowiska plastikiem to duży problem współczesnego świata, dlatego warto w jak najmniejszym stopniu korzystać z tworzyw sztucznych. Przykładowo marka zastąpiła syfony z polipropylenu modelami mosiężnymi.

7. Komfort bez stresu

Człowiek jest naturalną częścią środowiska, a indywidualny komfort i poczucie bezpieczeństwa odgrywają tu szczególnie ważną rolę. Dlatego serwis stale pozostaje do dyspozycji klientów. W przypadku awarii lub wady produktu w ciągu 24 godzin udzielana jest odpowiedź na zgłoszenie.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także