Aranżacja łazienki. Świetne pomysły na modną łazienkę. Porady i zdjęcia!

Aranżacja łazienki. Świetne pomysły na modną łazienkę. Porady i zdjęcia!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
06 lip 2021 08:28

W łazience zaczyna się i kończy każdy dzień. Trzeba ją więc urządzić wygodnie, funkcjonalnie i niezwykle estetycznie. Warto też zwrócić szczególną uwagę na trzy strefy: kąpieli, prysznica, jak i codziennej toalety. Każda z nich obejmuje kilka elementów wyposażenia.

Twoja przestrzeń z Besco. Fot. Besco

Strefa prysznica

Aranżacja tej przestrzeni to przede wszystkim wybór odpowiedniego modelu kabiny prysznicowej, którą należy dobrać do wymiarów łazienki, stylistyki wnętrza, jak również potrzeb grupy użytkowników. Szeroka oferta przygotowana przez producentów, umożliwia zakup spośród kabin prysznicowych walk in, profilowych czy bezprofilowych, które dostępne są w bardzo różnych wykończeniach. Możesz zdecydować się na kabinę chromowaną, czarną, jak również mniej standardową złotą czy białą. 

Kabina walk in ICON (nowość). Fot. Besco

Kolejną kwestią będzie wybór brodzika lub odpływu liniowego, cieszącego się stale rosnącym uznaniem wśród klientów. Model brodzika w swojej formie uzależniony jest od kształtu kabiny prysznicowej. Dodatkowo klient może zdecydować się na głębsze – z siedziskiem lub bez, jak również ultra-płytkie modele, których forma niejednokrotnie pozwala na ich bezprogowy montaż.

W przypadku, gdy projekt łazienki przewiduje montaż odpływu liniowego, inwestor ma sporą dowolność w kwestii jego wykończenia, przy czym najbardziej popularnymi są: szczotkowany chrom oraz szkło hartowane, w kolorach czarnym czy białym. Istotną kwestią będzie również sposób montażu. Dostępne są bowiem produkty do montażu w dowolnej lokalizacji, jak i przyścienne, niemal niezauważane. 

W strefie prysznica idealnie sprawdzi się siedzisko prysznicowe. Ułatwi ono kąpiele zarówno dzieciom, jak i osobom starszym. Najlepszym siedziskiem będzie takie, które swoją formą nie zabierze na stałe miejsca pod prysznicem, a jakość i wykończenie produktu, pozwoli na jego wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.

Kabina walk in Toca z siedziskiem prysznicowym Active. Fot. Besco

Strefa kąpieli

Najistotniejszym elementem strefy kąpieli jest oczywiście wanna. Pierwsza decyzja obejmie kwestie wyboru odpowiedniego modelu. Trzeba zastanowić się, czy w łazience lepsza będzie wanna pod zabudowę, czy też w opcji wolnostojącej. Określenie grupy użytkowników może być bardzo pomocne, ponieważ modele dostępne obecnie na rynku dedykowane są np. dla rodzin z dziećmi, dla dwojga lub osób z ograniczeniami ruchowymi. 

Wybór wanien jest bardzo duży. Nowe technologie, umożliwiają producentom bowiem projektowanie modeli o różnych kształtach (brak tu praktycznie ograniczeń) oraz w wielu różnych wykończeniach. Obok najpopularniejszych, białych wanien, dostępne są również model w wersji czarno-białej, we wszystkich kolorach palety RAL, jak również w wykończeniu glamour. Personalizacja wanny z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy marzą o aranżacji nietuzinkowego salonu kąpielowego.

Wanna Viya w kolorze roku Pantone 2021. Fot. Besco

Wśród wanien akrylowych dostępne są natomiast modele ze standardowym rantem, mierzącym około 40 mm wraz z dedykowanymi do nich obudowami oraz w wersji slim, o rancie około 15 mm pod zabudowę płytkami.

Wanna Talia Slim. Fot. Besco

W strefie kąpieli bardzo często potrzebujemy także miejsca na przechowywanie różnych drobiazgów. Zwykle organizujemy taką przestrzeń wokół wanny, poprzez montaż półek na ścianie. Natomiast, w trakcie kąpieli, z pewnością idealna okaże się półka nawannowa – telefon, książka, szklanka wody, czy kieliszek wina, będą zawsze pod ręką.

Wanna Modern Slim z półką nawannową Clear (nowość). Fot. Besco

Dla amatorów prysznica wybór wanny nie zawsze musi oznaczać rezygnację z miejsca na szybki natrysk. W takim przypadku istnieje możliwość montażu dedykowanego parawanu nawannowego, które również dostępne są w wielu konfiguracjach.

Wanna Quadro Slim z parawanem nawannowym Easy Slide (nowość). Fot. Besco

Strefa codziennej toalety

Nie można zaaranżować łazienki, pomijając tę strefę. To tutaj, najistotniejszą kwestią może okazać się organizacja przestrzeni do przechowywania. Odpowiedni model szafki umywalkowej z pewnością ułatwi poranne przygotowanie do wyjścia, jak i wieczorne zabiegi. Aby wybrany mebel spełniał wszelkie oczekiwania przyszłego użytkownika, warto wybrać model wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpowiednio przystosowanych do użytku w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością. Dodatkowym atutem będą wewnętrze szuflady, czy maty antypoślizgowe bądź segregatory na drobiazgi, których jak wiadomo, w łazience jest sporo. Bardzo zróżnicowana oferta na rynku w tym segmencie, proponuje modele od tych najtańszych, po bardzo drogie meble. Warto jednak bliżej przyjrzeć się ich specyfikacji. Zwykle, nie dokonujemy zmian w aranżacji łazienki zbyt często, a odpowiednia szafka, może nie tylko wpisać się w walory estetyczne wnętrza, ale i spełniać swoją rolę długie lata. 

Świetnym rozwiązaniem w łazienkach są także szafki modułowe, w których klient może sam określić np. kolorystykę frontów, uchwytów czy nóg, jak również dobrać idealny do swojego wnętrza blat.

Szafka umywalkowa Floo (nowość) z umywalkami nablatowymi Assos. Fot. Besco

Decydując się na szafkę umywalkową, zdecydować należy również jaki model umywalki zainstalujemy. Wśród umywalek nablatowych możemy znaleźć te, które swoją formą przewidują montaż baterii umywalkowej na rancie, jak i te, wymagające montażu źródła wody zaraz obok. Te kwestie można oprzeć już wyłącznie o swoje upodobania estetyczne, ponieważ obie spełnią swoją rolę, pamiętając jednak o tym, aby stawiać je wyłącznie na blatach łazienkowych, odpornych na działanie wody i wilgoci.

Szafka umywalkowa Dexa z umywalkami nablatowymi Assos S-line (nowość). Fot. Besco

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także