PARTNER PORTALU
Armatura łazienkowa - minimalizm po włosku

Armatura łazienkowa - minimalizm po włosku

Autor: Anna Usakiewicz
28 maj 2019 07:56

Diego Grandi, to włoski projektant znany z odważnego podejścia do sztuki użytkowej.

To jeden z najciekawszych artystów współpracujących z marką Zucchetti. W 2014 roku zaprezentował on głowicę natryskową Closer, która szybko stała się ikoną segmentu łazienek premium. Trzy lata później koncept został poszerzony o serię jednouchwytowych baterii.

Closer to owoc kreatywności, innowacji i dynamiki, zamknięty w wyważonej estetyce, tak charakterystycznej dla produktów Zucchetti Rubinetteria. Mocną stroną kolekcji jest jej minimalistyczny design przy jednoczesnej maksymalizacji użyteczności. Ruchome elementy umożliwiają dostosowanie armatury do własnych potrzeb. Wzajemna współpraca mechanizmów obrotowych świadczy zarówno o niepowtarzalności projektu, jak i jego funkcjonalności.

Idea swobody towarzysząca projektowi głowicy prysznicowej przyświeca także kolekcji baterii. Połączenia i mobilność elementów pozostają stałą cechą projektu, pozwalając użytkownikowi na dynamiczną, bezpośrednią relację z żywiołem wody” – mówi Diego Grandi. Linię Closer wyróżniono m.in. prestiżową nagrodą Good Design, European Consumer Choice oraz Red Dot.

Głowica natryskowa oraz seria baterii Closer prezentuje wysoki poziom komfortu i efektu estetycznego, wykraczający poza granice klasycznie pojmowanej armatury. To pochwała nowoczesności wyrażona w czystej formie.

Na serię Closer składa się deszczownia z jednym ramieniem poziomym z przegubem połączonym z głowicą natryskową lub z dwoma ruchomymi ramionami, przegubem centralnym, przeciwwagą i przegubem połączonym z natryskiem oraz kolekcja baterii jednouchwytowych. Wykończenie: chrom oraz czarny soft touch.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także