×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Baterie do łazienki - 10 pięknych kolekcji

Baterie do łazienki - 10 pięknych kolekcji

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 marz 2020 09:06
Aktualizacja: 17 marz 2020 18:47

Armaturę nie bez powodu zwykło się nazywać „biżuterią łazienki”. Baterie pełnią bowiem rolę aranżacyjnej kropki nad „i” - detalu nadającego charakter całej przestrzeni. Dlatego też ich doboru nie powinno się zaniedbywać.

Baterie to stosunkowo niewielki element aranżacji łazienki. Mają jednak ogromne znaczenie w ostatecznym odbiorze wizualnym całego wnętrza. W zależności od ich wzornictwa i koloru, pomieszczenie może zyskać nowoczesny charakter, klasyczny urok czy industrialny sznyt.

Dostępne na rynku modele baterii oferują bogatą różnorodność wzorów, form, kolorów, a także różne sposoby montażu. Armatura może być montowana podtynkowo, na ścianie, w podłodze, na blacie, wannie czy umywalce. Dzięki temu możemy dobrać rozwiązanie idealne do naszej łazienki. W nowoczesnych wnętrzach urządzonych w minimalistycznej manierze idealnie sprawdzą się baterie podtynkowe. Tutaj prym wiodą zestawy natryskowe, ale warto wiedzieć, że podtynkowo montowane mogą być także baterie umywalkowe. Z kolei w łazience urządzonej w konwencji salonu kąpielowego świetnie sprawdzą się na przykład baterie wolnostojące podłogowe – zarówno wannowo-natryskowe, jak i umywalkowe. Jeżeli natomiast chcemy przeprowadzić szybki, nieradykalny remont łazienki bądź dysponujemy ograniczonym budżetem, postawy na baterie natynkowe, również pod prysznicem. Producenci oferują duży zakres zestawów prysznicowych natynkowych, w których skład wchodzi praktyczny drążek z deszczownicą i dodatkowymi funkcjami, jak zintegrowana półka czy mydelniczka.

Dodatkowe akcesoria to jednak nie jedyne udogodnienia, w jakie wyposażane są baterie łazienkowe. Współczesne modele pomagają zniwelować zużycie wody (już standardem są perlatory w bateriach umywalkowych, które napowietrzają jej strumień) oraz zapewniają wygodę i bezpieczeństwo kąpieli, dzięki termostatom blokującym temperaturę wody na określonym poziomie. Coraz częściej możemy również spotkać baterie sterowane elektronicznie, za pomocą czujnika, a nawet z poziomu smartfona. Zestawy natryskowe z kolei oferują rozmaite strumienie wody, które pozwalają pod prysznicem poczuć się jak w domowym SPA.

Niezależnie od tego, na jaką baterie się zdecydujemy, pamiętajmy, aby urządzając łazienkę wybierać w miarę możliwości armaturę z jednej linii, dzięki temu uzyskamy spójność aranżacji całego wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także