×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Baterie do łazienki. Modna czerń i różowe złoto

Baterie do łazienki. Modna czerń i różowe złoto

Autor: Urszula Tatur
07 cze 2021 10:41

Duch metropolii, biżuteryjny kunszt plus świadome, zaangażowane projektowanie? Wszystkie te aspekty odnajdziemy w kolekcji baterii. Armatura perfekcyjnie odzwierciedla współczesną wrażliwość estetyczną nastawioną na nieskomplikowane, a zarazem finezyjne wzornictwo z wyrazistymi barwami w roli głównej – czerni oraz różowego złota.

Znakiem rozpoznawczym baterii z kolekcji Zaffiro są charakterystyczne detale – zestawienie geometrycznej prostoty z lekkością optyczną i wdziękiem miękkich linii. Przypominają one kamienie szlachetne, którym ingerencja człowieka pozwala osiągnąć najwyższe walory estetyczne oraz najwspanialsze formy. Armatura w takiej odsłonie jest równie unikatowa jak różowy szafir (wł. zaffiro). Rzadko występująca odmiana barwna tego kamienia symbolizuje czystość, piękno, ma przynosić szczęście oraz miłość. Szafir słynie również z twardości i solidności, a ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny w filozofii marki FDESIGN, która stawia na trwałe produkty dla domu stanowiące wybór na lata. Dzięki temu nie ma potrzeby robienia częstych remontów, w konsekwencji zaś powstaje mniej odpadów obciążających środowisko. Dla potwierdzenia jakości producent udziela do 7 lat gwarancji.

W bateriach Zaffiro czerń i różowe złoto tworzą szlachetny duet, wzajemnie się balansując. Stanowi to wysublimowany akcent w aranżacji wnętrza – elegancki, ale przyprawiony współczesną fantazją projektową, która czerpie inspiracje z różnych konwencji stylistycznych. Sprzęt codziennego użytku zyskuje w ten sposób biżuteryjny wygląd, dlatego nie wymaga dodatkowej oprawy dekoracyjnej. Baterie Zaffiro szczególnie atrakcyjnie prezentują się w łazienkach i kuchniach spod znaku współczesnej miejskiej elegancji – takiej, która łączy dyscyplinę przestrzenną z efektem otwartej przestrzeni, wielkoformatowymi dekorami i szykownymi, starannie wyselekcjonowanymi akcentami. Luksus opiera się nie na ilości i blichtrze, lecz umiarze z jakościowymi, świetnie zaprojektowanymi produktami.

– W kolekcji Zaffiro wyjątkowe jest połączenie barw – różowe złoto łagodzi wyrazistość czerni, a matowe wykończenie podkreśla błyszczące elementy. To też uniwersalny wybór do wielu typów wnętrz. Złote elementy wizualnie wyróżniają się na ciemnym tle, z kolei w towarzystwie jaśniejszego kamienia czy płytek na pierwszy plan wychodzi czerń. Dobrym pomysłem jest powtórzenie różowozłotych akcentów we wnętrzu w postaci lamp, uchwytów do szafek czy dekorów na płytkach ściennych. Zapewnia to kolorystyczną spójność. Warto również zwrócić uwagę na miękką linię mieszacza baterii, który łagodzi jej geometryczne formy i dynamizuje jej kształt – mówi Justyna Smolec, architektka prowadząca pracownię Justyna Smolec Architektura & Design.

Wzornicza perfekcja baterii Zaffiro idzie w parze z duchem slow life, troską o kondycję planety oraz przyszłe pokolenia. Pozwala cieszyć się z eleganckich, funkcjonalnych produktów, w których głównym bohaterem jest woda i szacunek dla tego naturalnego zasobu. Zastosowane aeratory zapewniają mniejsze jej zużycie. Wyrafinowane, kunsztowne baterie z jednej strony doskonale wpisują się we współczesne nurty estetyczne, z drugiej natomiast w pełni adaptują się do dynamicznie zmieniających się trendów. Dzięki temu zarówno pod względem designu, jak i walorów praktycznych z sukcesem przechodzą próbę czasu. Powierzchnie w armaturze FDESIGN spełniają nie tylko funkcje ozdobne, lecz także są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

W kolekcji Zaffiro znajdują się baterie umywalkowa stojąca i stojąca nablatowa, umywalkowa podtynkowa, bidetowa, natryskowa i natryskowa podtynkowa, wannowa ścienna, natryskowo-wannowa podtynkowa, a także bateria kuchenna. Zyskujące coraz większą popularność we współczesnych łazienkach warianty natynkowe w kompaktowej formie łączą minimalistyczną wrażliwość z kunsztem ukazanym w detalach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także