PARTNER PORTALU
Baterie wielootworowe - do nowoczesnych łazienek

Baterie wielootworowe - do nowoczesnych łazienek

Autor: Dobrzemieszkaj.pl
20 marz 2020 08:09

Gdy urządzamy salon kąpielowy, warto zadbać o nowoczesna armaturę wybierając na przykład baterie wielootworowe.

Bateria wielootworowa jest synonimem nowoczesności i luksusu w łazience. Od tradycyjnej różni się tym, że jej poszczególne części – wylewkę, uchwyty do regulacji strumienia i temperatury, rączkę natrysku – montuje się osobno, każdą w oddzielnym otworze.  Mogą być baterie trzy-, cztero- albo pięciootworowe.

Otwory powstają często na rancie wanny, który powinien  mieć z tego względu odpowiednią szerokość. Inną opcją jest umieszczenie baterii na obudowie wanny albo na specjalnej półce tuż przy wannie. Trzeba przewidzieć miejsce na wewnętrzny mechanizm czy stelaż baterii – niewidoczny na zewnątrz, ale potrzebujący przestrzeni, w której można go ukryć.  Z tych właśnie powodów o wyborze rodzaju baterii należy decydować na początku remontu, a nie na jego finiszu. 

Pełne subtelnej elegancji baterie wielootworowe dobrze się prezentują w przestronnych salonach kąpielowych, urządzonych w stylu retro, vintage czy glamour. Świetnie komponują się z płytkami w białą cegiełkę. Z bielą ścian, delikatnymi sztukateriami, dużymi oknami o klasycznych szprosach harmonizuje  też podłoga naśladująca tradycyjny parkiet w jodełkę.

Zobacz także: Modna łazienka - 12 pomysłów na baterie i umywalki

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także