×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Bezdotykowe przyciski do wc - dobry pomysł? Te projektowali znani designerzy!

Bezdotykowe przyciski do wc - dobry pomysł? Te projektowali znani designerzy!

Autor: Justyna Łotowska
04 paź 2021 13:11

Maksymalny poziom higieny w łazience zapewniają przyciski uruchamiane całkowicie bezdotykowo. Te zaprojektowało słynne studio projektowe z Danii. Zobaczcie je!

Przycisk uruchamiający toaletę bezdotykowo sprawdzi się nie tylko we wnętrzach publicznych. Coraz częściej takie zaawansowane higienicznie rozwiązania pojawiają się także w domach.

Wszystkie przyciski uruchamiające z serii Visign (Viega) zostały zaprojektowane we współpracy z renomowanym studiem ARTEFAKT design z Darmstadt.  Przyciski bazują na elektronicznych rozwiązaniach, które od lat sprawdzają się w systemach podtynkowych firmy Viega. Dzięki bezdotykowej technologii spłukiwania, modele te oferują jednocześnie wyjątkowo wysoki poziom komfortu i higieny. Wystarczy jedynie zbliżyć dłoń do jednego z wyraźnie podświetlonych pól. Większe z nich uruchamia pełne spłukiwanie, a mniejsze oznacza spłukiwanie oszczędne, czyli od 2 do 4 l wody, w zależności od ustawienia.

Przycisk Visign for More 205 przekonuje lekką formą i nowoczesnym wzornictwem. Na przycisku widoczne są dwa podświetlone pola w kształcie pikselowych chmurek. Kiedy zbliżymy się na odległość 250 cm, zaczynają one świecić bardziej intensywnie. Delikatny ruch dłonią aktywuje bezdotykowe spłukiwanie.

Model Visign for Style 25 wyróżnia się gładką, białą powierzchnią z jasnoszarymi pikselowymi chmurkami. Oznaczają one pola uruchamiające bezdotykowe spłukiwanie. Farba luminescencyjna, którą pokryte są oba pola, ładuje się w ciągu dnia światłem naturalnym i sztucznym, a następnie świeci nastrojowo, zapewniając orientację w ciemności.

 

Komentarze

Zaloguj się