×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Czarne baterie do łazienki to hit. Zobacz trzy piękne kolekcje!

Czarne baterie do łazienki to hit. Zobacz trzy piękne kolekcje!

Autor: Ewa Kozioł
07 paź 2021 09:31

Czarne baterie o matowym wykończeniu to obecnie prawdziwy hit w łazienkach. Nie tylko pięknie wyglądają we wnętrzu. Są także odporne na uszkodzenia oraz łatwe w pielęgnacji.

Już od kilku lat chromowane baterie mają coraz silniejszą konkurencję w postaci innych kolorów. Początkowo były to odcienie miedzi, złota i mosiądzu. Z czasem jednak przybywało barw. Dziś prawdziwym hitem są czarne baterie o aksamitnej, matowej powierzchni. Warto też pamiętać, że nowoczesne technologie produkcji zapewniają armaturze nie tylko estetyczny wygląd, lecz także dużą odporność na uszkodzenia oraz łatwość w pielęgnacji. To zresztą kluczowe właśnie przy czarnych bateriach – utrzymanie ich w czystości nie stanowi większego wyzwania niż w przypadku baterii
chromowanych.

Potencjał czerni

Kolor czarny świetnie wypada zwłaszcza w tradycyjnym zestawieniu, czyli black & white. Na białym tle czarne baterie będą wyrazistym akcentem. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z białą ceramiką oraz białymi płytkami, ale też z czarną umywalką i wanną, szarym betonowym tłem czy dekorami imitującymi patynowane drewno. A jak to zrobić z sukcesem we własnym domu? Gotowe inspiracje stanowią trzy serie baterii Kludi w wykończeniu czarny mat.

Industrialna prostota

Seria Kludi Bozz Black jest inspirowana cylindrycznymi, industrialnymi kształtami. Zwraca uwagę formami zredukowanymi do niezbędnego minimum – zgodnie z dewizą minimalizmu „mniej znaczy więcej”. Pozbawiony ornamentyki design wyrażony jest precyzyjną linią oraz przejrzystymi geometrycznymi kształtami. Oszczędnemu wzornictwu towarzyszy optymalizacja funkcjonalności, dzięki czemu produkty z tej serii ułatwiają codzienne czynności w łazience. Wersja czarny mat urzeka przy tym aksamitną powierzchnią, która daleka jest od chłodnej sterylności. 

Ożywcza moc kontrastów

Gra kolorami to świetny sposób na piękne wnętrze, a jednocześnie – kreatywna zabawa, która może okazać się wielką przyjemnością. Baterie Kludi Blance Black o powierzchni czarny mat idealnie współgrają z jasną aranżacją, przełamując dominującą kolorystykę. Czarne baterie umywalkowe świetnie odnajdą się w towarzystwie białej ceramiki o soft-purystycznych kształtach. W strefie natrysku piękny design możemy wprowadzić poprzez zestawienie czarnej armatury z białą powierzchnią ścian.

Więcej różnorodności? Alternatywę dla tradycyjnych płytek stanowi m.in. pobielana, rustykalna cegła, która tworzy intrygujący klimat. Kabina typu walk-in o czarnych profilach doskonale dopełnia zaś całość. Oprócz idealnych połączeń kolorystycznych liczy się jakość wykonania i funkcjonalność poszczególnych elementów aranżacji. 

Czysta elegancja

W wysublimowanej odsłonie minimalizmu prostota łączy się z subtelną zdobnością wybranych materiałów. Rolę dekoracyjną przejmują nie ornamenty, lecz umiejętnie dobrane, praktyczne wyposażenie wnętrza. Tym tropem podąża marka Kludi, proponując kolekcję Nova Fonte Puristic Black. Smukłe kształty baterii idą w parze z miękkimi liniami, przez co geometryczne formy są łagodne w wyrazie i uniwersalne. Całość zyskuje dodatkowo walor ponadczasowej elegancji
– w duchu nowoczesnego puryzmu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także