PARTNER PORTALU
Czarne baterie w łazience? Z czym je łączyć? Radzi architekt wnętrz!

Czarne baterie w łazience? Z czym je łączyć? Radzi architekt wnętrz!

Autor: Justyna Łotowska
01 cze 2022 12:20

Czy czarne baterie to dobry pomysł w łazience? Radzi architekt Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN. Pokazujemy też sporo inspiracji z czarną armaturą łazienkową!

Co warto wiedzieć o czarnych bateriach w łazience? Z czym je łączyć? Radzi Małgorzata Górska-Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN.

Czarne baterie pasują do łazienki w każdym stylu

Do łazienki zwykle wybieramy jasne kolory, białą ceramikę sanitarną i chromowane baterie. Do nasyconych kolorów podchodzimy nieśmiało, czerń oceniamy jako ekstrawagancję. Uważam jednak, że czerń jest odważna, oryginalna i niezwykle elegancka. Czerń sprawdzi się świetnie w stylu loftowym, minimalistycznym, czy industrialnym, ale równie świetnie będzie prezentowała się w łazienkach w stylu glamour.

Czarny kolor dobrze się łączy z drewnem, szkłem, ceramiką

Kolor ten polecany jest do eleganckich łazienek dla gości oraz awangardowych salonów kąpielowych. Kolor ten nie konkuruje z innymi barwami i materiałami. Lubi drewno, szkło, metal, ceramikę, tkaninę. Czerń może być stosowana w postaci pojedynczych akcentów takich jak np. baterie, fronty mebli, czy ceramika.

Do czarnych baterii pasuje biała ceramika i powierzchnie z lustrami

Czarne baterie w połączeniu z białą ceramiką tworzą świetny kontrast i przykuwają uwagę we wnętrzu. Łazienki w ciemnych tonacjach z czarnymi bateriami dobrze „przełamać” dużymi powierzchniami luster, czy połyskującymi powierzchniami oraz odpowiednio dobranym oświetleniem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także