Czarny kolor w łazience: to jest modne! 10 ciekawych rozwiązań

Czarny kolor w łazience: to jest modne! 10 ciekawych rozwiązań

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 marz 2021 12:03

Czarny kolor jest elegancki, nowoczesny i ponadczasowy. Świetnie się sprawdzi w łazience, a wykorzystać go możemy nawet na małym metrażu. Podpowiadamy, jak urządzić czarną łazienkę.

Łazienka to zwykle niewielkie pomieszczenie, które z jednej strony chcemy optycznie powiększać, a z drugiej utrzymać w panujących trendach. Kolor czarny, choć ponadczasowy, jest przez niektórych odrzucany ze względu na właściwości zmniejszające wnętrza. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z czerni i efektu wizualnego, jaki możemy dzięki niej uzyskać, by stworzyć łazienkę przestronną. Podpowiadamy jak wykorzystać czerń, by cieszyć się modną i ponadczasową aranżacją.

Ciemna elegancka łazienka

Ciemne wnętrza uchodzą za bardzo eleganckie i tajemnicze. Dla niektórych aranżacje oparte na takich odcieniach są przytulne i wyciszające. O ile w dużych pomieszczeniach kolor ten sprawdzi się znakomicie, o tyle na mniejszych metrażach z ilością zastosowania go trzeba bardzo uważać. Szczególna ostrożność zalecana jest w łazienkach, w których oprócz niewielkiej przestrzeni, brakuje okna, przez które wpadałoby nieco dziennego światła. Monochromatyczne aranżacje, w których czerń istnieje zarówno na podłodze, jak i na ścianach, mogą przytłoczyć i wizualnie zmniejszyć i tak małe już pomieszczenia.

Aby jednak zapobiec takiemu wrażeniu warto zachować umiar w wykorzystaniu tego ciemnego koloru. W niewielkich łazienkach idealnie sprawdzą się czarne akcenty np. w postaci armatury sanitarnej, kubeczka na szczoteczki do zębów, czy chociażby niezwykle atrakcyjnego gresu lub płytek w odcieniu czerni na jednej ze ścian. Musimy pamiętać jednak, że takie elementy wyposażenia warto zestawić z bielą, szarością lub drewnem, które skutecznie ocieplą i rozjaśnią całą aranżację.

Czarne akcenty w białej łazience

Kompromisem między czernią a niewielką łazienką jest wprowadzenie do niej jedynie detali w tym odcieniu. Idealnie sprawdzi się czarna rama lustra, uchwyty meblowe czy uchwyt na papier toaletowy. W ten sposób możemy swobodnie dekorować wnętrze bez obaw o jego optyczne zmniejszenie. - Oprócz elementów tzw. ruchomych możemy zdecydować się również na czerń w elementach stałych. Czarna armatura, profile kabiny prysznicowej, przycisk spłukujący – wszystko to stworzy spójną i harmonijną aranżację.

Skupiając się jednak na czarnych detalach strefy prysznicowej naszej uwadze nie może umknąć odpływ liniowy, które zwykle występuje jedynie w chromie. Aby dopełnić stylizacji warto zaopatrzyć się w czarny odpływ odprowadzający wodę, który występuje zarówno w wersji przygotowanej do zabudowy płytkami, jak i w wersji z maskownicą z anodowanego aluminium. Maskownica w odcieniu czarnym sprawia, że element ten jest wyraźnie widoczny w przestrzeni prysznicowej i podkreśla spójność stylistyczną całej aranżacji. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także