PARTNER PORTALU
Czystość w łazience - poznaj 5 trików na idealny porządek!

Czystość w łazience - poznaj 5 trików na idealny porządek!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 lip 2019 12:39

Latem każdą wolną chwilę pragniemy spędzać na świeżym powietrzu z rodziną i znajomymi. Nikt nie ma ochoty na siedzenie w mieszkaniu i - co gorsza - na sprzątanie! Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Was 5 trików, które pozwolą utrzymać łazienkę w idealnym porządku bez względu na porę roku!

W utrzymaniu porządku w łazience pomocne będą... najnowsze technologie. Nowoczesne sposoby produkcji łazienkowej ceramiki sprawiają, że utrzymanie jej w czystości jest dużo prostsze i zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Przykładem mogą być umywalki Crea marki Cersanit, które pokryto wyjątkowo gładkim szkliwem utrudniającym osadzanie się brudu. Dzięki technologii Rocklite możemy zrezygnować ze szkodliwych detergentów i sięgnąć po naturalne sposoby czyszczenia. Do utrzymania czystości w naszej umywalce sprawdzi się cytryna - jej sok idealnie czyści i odświeża, a dodatkowo ułatwia usuwanie zacieków z wody.

Czysta i higieniczna toaleta

O czystość toalety pomoże zadbać technologia bezkołnierzowa. Dzięki temu rozwiązaniu toaleta sama się czyści, ponieważ woda dociera do każdego zakamarka. Miska zawieszana Moduo CleanOn marki Cersanit to duże ułatwienie. Dzięki niej możemy zrezygnować z korzystania z mocnej chemii w naszej toalecie. Wystarczy nam biały ocet, którego możemy użyć również w walce z bakteriami, grzybami i pleśnią. Ten produkt zapewni czystość oraz dezynfekcję.

Zobacz też: Mała łazienka w domu – o tym warto pamiętać!

Istotną czynnością, która pozwoli na zachowanie czystości i higieny w łazience jest odpowiednie używanie deski sedesowej. Należy pamiętać, aby przy spuszczaniu wody za każdym razem pozostawiać deskę zamkniętą. Zapobiegnie to wzbijaniu się chmury kropelek, zawierających bakterie, wirusy oraz zarazki, które następnie osiadają na ręcznikach, kosmetykach czy szczoteczkach do zębów. Aby uniknąć takich niedogodności możemy skorzystać z Duroplastowej deski toaletowej firmy Cersanit, która jest odporna na uszkodzenia, a dzięki właściwościom antybakteryjnym pomaga w utrzymaniu idealnej higieny w toalecie.

Ład i porządek

Warto również zwrócić uwagę na to, aby nasze meble łazienkowe, WC i bidet były zawieszane. Bezproblemowo wyczyścimy wówczas całą powierzchnie podłogi, bez konieczności wsuwania się w zakamarki pod szafkami czy małe szczeliny za WC. Dodatkowo, jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami automatycznego odkurzacza to pamiętajcie, że bez problemu przejedzie on pod każdą szafką i toaletą nie omijając żadnego miejsca.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesna łazienka: zobacz 12 modeli kabin prysznicowych

Istotnym elementem letnich porządków jest przystosowanie łazienki do letnich potrzeb. Warto posegregować zawartość szafek na sprzęty, chemię czy kosmetyki i przeznaczyć każdą szafkę czy półkę na konkretną kategorię. Wszystkie rzeczy z pewnością możemy zmieścić w naszej łazience, jeśli tylko poszukamy funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań. Z pomocą przychodzą meble z kolekcji Moduo marki Cersanit. Szafki podumywalkowe z tej serii zostały wyposażone w ergonomiczny, bezuchwytowy system otwierania, a dodatkowo są niezwykle pojemne i wygodne. Ich kolejną zaletą jest możliwość pełnego wysuwu, co ułatwia przechowywanie dużej ilości rzeczy bez konieczności trzymania ich na widoku.

Wykorzystanie tych kilku trików i produktów pozwoli zachować w naszej łazience idealną czystość bez konieczności tracenia cennego czasu na czyszczenie i martwienie się stanem toalety. Dzięki ułatwieniom proponowanym przez Cersanit będziemy mogli zapomnieć na jakiś czas o codziennych domowych obowiązkach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także