Designerska armatura: baterie do łazienki w stylu industrialnym

Designerska armatura: baterie do łazienki w stylu industrialnym

Autor: Urszula Tatur
25 wrz 2020 13:51

Z jednej strony przemyślana kompozycja baterii przedstawiająca funkcjonalną oraz dostosowaną do codziennych potrzeb serię, z drugiej niespotykana oraz zaskakująca forma ukazująca armaturę. W rezultacie powstała seria o nieszablonowy oraz odważnym designie, jej charakterystycznym wyznacznikiem są pokrętła stylizowane na zawór hydrauliczny.

W wyniku obłych kształtów, komfortowym wysokim wylewkom, wygodnym pokrętłom, które są wykończeniem baterii, marka Laveo pokazuje jak istotny jest detal, który decyduje nie tylko o wyglądzie, ale też o zwiększonej praktyczności, ponieważ poszczególne elementy są dopracowywane z wielkim zaangażowaniem. Bez wątpienia można powiedzieć, że nowa seria odbiega od standardowych baterii kształtem, elementami dekoracyjnymi oraz wykończeniem. Kolekcja dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych tj. grafitowym oraz czarnym z siedmioma modelami baterii, kolumny natryskowej oraz słuchawki prysznicowej.

W serii znajdziemy, aż cztery różne modele baterii umywalkowej posiadające w zestawie aerator napowietrzający wodę oraz korek klik-klak. Znajdziemy model umywalkowy sztorcowy, podtynkowy, oraz dwie nablatowe w tym jedna z ruchową wylewką „L”. Kolejną propozycją jest model bidetowy oraz kuchenny w ruchomą wylewką „L”. Wszystkie baterie – poza bidetową – wyposażone są w aerator NEOPERL. Jego zaletą jest to, że zwiększając objętość strumienia wody poprzez jego napowietrzenie, zmniejsza jej zużycie, co przekłada się na obniżenie rachunków.

Na szczególną uwagę zasługuje model baterii wannowo-natryskowej, który możemy sami dowolnie zmodyfikować! Zestaw zawiera podtynkowe produkty tj. baterię, wannową wylewkę, natryskowe elementy w tym deszczownicę oraz 3-strumieniową słuchawkę. Taki kompletny zestaw pozwala dostosować nam produkt do swoich potrzeb w zależności czy w łazience decydujemy się na prysznic, wannę czy stawiany na trzeci wariant jakim jest wanna z parawanem – wtedy w pełni możemy cieszyć się wykorzystaniem wszelkich dostępnych elementów z zestawu, zachowując jeden styl. W serii nie zabrakło także kolumny natryskowej wraz z baterią w zestawie oraz słuchawki prysznicowej do samodzielnego zakupu, posiadającą trzy strumienie (deszczowy, mieszany, hydromasaż).

Zastosowane ciemniejsze wykończenie w kolekcji nie oznacza, że swoimi barwami armatura przytłoczy nas w łazience czy kuchni, lecz doda powiewu świeżości! W łatwy sposób można to osiągnąć, poprzez wybór jasnych oraz łagodnych barw ścian czy podłóg. Białe, drewniane czy szare płytki uwielbiają łączenia z wyrazistymi mocnymi akcentami. Dodatkowo ciepłe oświetlenie, kolorowe elementy ożywią pomieszczenie. Kontrastowe połączenie armatury w ciemniejszych barwach – takie, jak np. bateria umywalkowa czy prysznicowa nadają całości jeszcze bardziej stylowego charakteru.


 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także