Domowe spa. Jak urządzić je w łazience? Dobre pomysły!

Domowe spa. Jak urządzić je w łazience? Dobre pomysły!

Autor: Ewa Kozioł
02 lis 2022 16:20

Jak urządzić domowe spa w łazience? Przydadzą się nastrojowe dekoracje, świece zapachowe, przyjemne w dotyku tkaniny i naturalne materiały. Co jeszcze wybrać? Podpowiadamy! Zobacz kilka fajnych pomysłów, które zmienią twoją łazienkę w domowe spa.

Idealną przestrzenią, w której możemy odnaleźć ukojenie jest łazienka, tym bardziej, jeżeli nada się jej charakteru domowego SPA. Są do tego dwie drogi – prostsza, zmieniająca jedynie dekoracje i kolory oraz trochę bardziej wymagająca – pełna metamorfoza wnętrza.

Zmień kolory w łazience, dodaj rośliny

Jak w prosty sposób zmienić łazienkę w domowe SPA? Zmieńmy kolory. Organiczne odcienie takie jak ziemisty brąz, perłowa szarość czy oliwkowa zieleń wprowadzają do wnętrza poczucie bezpieczeństwa. Z kolei jaśniejsze, takie jak beż lub miętowa zieleń, pomagają uzyskać efekt przestronności, szczególnie w mniejszych wnętrzach. Aby aranżacja jeszcze bardziej sprzyjała dobremu samopoczuciu, warto wprowadzić do wnętrz uzdrawiającą moc natury, dekorując łazienkę roślinami lubiącymi wilgotne środowisko.

Fot. Quick-Step

Ustaw świecie, postaw na olejki i naturalne tkaniny

Świece zapachowe, które roztaczają zmysłowe aromaty, koją zmysły. Przyjemne w dotyku tkaniny i naturalne materiały w otoczeniu sprawiają, że łatwiej jest nam odzyskać wewnętrzną harmonię niczym po wielogodzinnej medytacji. Miękka pościeli i olejki eteryczne są niezwykle przyjazne dla skóry. A jeśli dodatkowo chcemy rozpieszczać się rytuałami pielęgnacyjnymi, to zacznijmy od uporządkowania łazienki. Ułóżmy w niej tylko te kosmetyki, których potrzebujemy, gotowe do codziennego użytku. Inne niepotrzebne tubki i słoiczki niech znajdą swoje miejsce w ozdobnych pudełkach. W ten sposób lepiej zorganizowane i pozbawione nadmiaru wnętrze pomoże nam skupić się na własnym ciele i umyśle.

Fot. Quick-Step

Wybierz podłogę wodoodporną, by pójść o krok dalej 

Jeśli jednak idea wellness interesuje nas bardzo mocno, możemy pójść o krok dalej. Dokonać pełnego przeobrażenia przestrzeni i całkowicie odmienić łazienkę. Tak jak w prawdziwym SPA, pomoże w tym faktura i dekor drewna. Dobra wiadomość jest taka, że kolekcja laminatów Capture firmy Quick-Step łączy wygląd drewna z łatwością utrzymania i odpornością na wodę. Naturalne łączenia i realistyczne struktury powierzchni oznaczają, że designerskie podłogi są niemal nie do odróżnienia od naturalnego materiału. 

Fot. Quick-Step

Kolejnym ich atutem jest fakt, że zarówno kolekcja Capture, jak i Classic, mogą pochwalić się hydrofobową technologią HydroSeal, która chroni łączenia między panelami, dzięki czemu ich powierzchnia jest całkowicie wodoszczelna – woda nie przenika pod ich spód. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także