×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Higiena w łazience - 10 nowoczesnych rozwiązań

Higiena w łazience - 10 nowoczesnych rozwiązań

Autor: Anna Usakiewicz
10 wrz 2019 09:05
Aktualizacja: 11 wrz 2019 10:54

Najnowsze rozwiązania dedykowane strefie w.c. pomagają zapewnić czystość i wygodę. Producenci kładą szczególny nacisk na kwestię higieny, dotyczącą zarówno samego wyposażenia, jak i samopoczucia jego użytkowników.

Urządzając łazienkę warto sięgać po nowoczesne rozwiązania, a takich nie brakuje w ofercie wyposażenia strefy w.c. Wiele uwagi producenci poświęcają rozwiązaniom, które podnoszą poziom higieny w strefie sanitarnej, pomagają utrzymać sprzęty w nienagannej czystości i zapewnić użytkownikom poczucie wyjątkowego komfortu. Zalicza się do nich bez wątpienia technologia bezkołnierzowa. Dostępne na rynku od kilku lat bezrantowe sedesy stają się standardem w domowych łazienkach. Miski sedesowe bez wewnętrznego rantu znajdziemy w ofercie niemal wszystkich czołowych producentów ceramiki sanitarnej. Co ciekawe, nie tylko w najnowszych seriach. Także bestsellerowe, obecne od dłuższego czasu na rynku kolekcje są rozszerzane o miski w.c. wykonane w tej właśnie technologii. Pozwala ona, dzięki specjalnej konstrukcji bez wewnętrznego kołnierza, łatwiej utrzymać sedes w czystości. Wnętrze pozbawione zakamarków, w których mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia i bakterie można skuteczniej spłukać. Umożliwia to nie tylko uproszczona forma ceramiki. Duże znaczenie mają także nowatorskie sposoby rozprowadzenia wody, która dociera wyżej, jest rozprowadzana w kilku kierunkach, z dużą siłą. Dzięki temu do spłukania wystarczy mniej wody, niż w przypadku klastycznych toalet, co sprzyja oszczędności wody.

W zachowaniu nienagannej czystości ceramiki sanitarnej pomagają również nowoczesne materiały. Specjale szkliwa zapewniają idealnie gładką powierzchnię, dlatego łatwo jest utrzymać toaletę w nienagannej czystości. Dodatkowo gwarantują wysoki połysk i nieskazitelną biel, a nawet mają właściwości antybakteryjne. Wśród nowoczesnych rozwiązań znajdziemy także systemy spłukiwania opracowane z myślą o zagwarantowaniu najwyższych standardów czystości i higieny. Są to na przykład stelaże podtynkowe z funkcją tabletki czyszczącej czy też przyciski uruchamiające z funkcją odświeżania powietrza. Z kolei, aby zapewnić maksimum higieny samego przycisku spłukującego możemy wybrać modele wykonane z materiałów z dodatkiem jonów srebra (o właściwości antybakteryjnych) czy przyciski bezdotykowe, uruchamiane zdalnie.

Natomiast idealną propozycja dla osób, które pragną zadbać o higienę osobistą w wyjątkowo komfortowy sposób są toalety i deski myjące. Ze względu na intuicyjna i wygodną obsługę za pomocą pilota lub bocznego panelu przekonają również wielbicieli gadżetów i technologii. W kwestii zapewnienia higieny gwarantują wyspecjalizowane programy mycia i suszenia, takie jak mycie tylne, higiena intymna. Można wybrać rodzaj i intensywność strumienia wody, pozycję dyszy. Wiele modeli wyposażonych jest w dwie oddzielne dysze, co ciekawe wyposażone są one w funkcje automatycznego oczyszczania, co daje użytkownikom poczucie maksymalnej higieny i komfortu.

Zobacz także: Grzejniki łazienkowe: 7 ciekawych modeli

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także