×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jak urządzić minimalistyczną łazienkę? 5 najważniejszych zasad

Jak urządzić minimalistyczną łazienkę? 5 najważniejszych zasad

Autor: Justyna Łotowska
07 wrz 2022 11:27

Poznaj kilka uniwersalnych zasad, dzięki którym stworzysz przemyślane, oszczędne, a jednocześnie eleganckie wnętrze. Oto nasze patenty na minimalistyczną łazienkę.

  • Najtrudniejszym zadaniem, przed jakim stoją osoby aranżujące minimalistyczną łazienkę, jest stworzenie całościowej koncepcji wnętrza.
  • Jeżeli chcesz, aby wnętrze było schludne i oszczędne, dokładnie przemyśl system przechowywania.
  • Jeżeli decydujesz się na podtynkowy stelaż do WC, to zastanów się też, czy elementów baterii umywalkowej i prysznicowej nie schować za linią ściany.
  • Aby stworzyć idealnie minimalistyczne wnętrze, sięgnij po baterie z nowej serii KLUDI NOVA FONTE Pura. Filigranowa forma i miękkie linie będą perfekcyjnie komponować się z pozostałymi minimalistycznymi sprzętami w łazience.

Jak dokonać trafnych wyborów, znaleźć złoty środek i osiągnąć równowagę? Nie jest to proste zadanie, biorąc pod uwagę, że w minimalistycznej łazience liczy się każdy najmniejszy detal.

1. Zacznij od pomysłu

Najtrudniejszym zadaniem, przed jakim stoją osoby aranżujące minimalistyczną łazienkę, nie jest dobór płytek czy znalezienie konkretnego modelu umywalki, a stworzenie całościowej koncepcji wnętrza.

Zastanów się więc, jaki kierunek najbardziej Ci odpowiada. Czy chcesz postawić na kontrasty, czy może monochromatyzm? Czy marzy Ci się jasna i przejrzysta, czy może ciemna, klimatyczna łazienka? Czy planujesz uwzględnić tu elementy skandynawskie, industrialne, vintage, czy poprzestać na czystym minimalizmie?

Poza tym, jakie sprzęty mają się tu znaleźć? Wolnostojąca wanna? Kabina prysznicowa? Czy potrzebujesz dwóch umywalek? Czy zależy Ci na montażu bidetu? Miej na uwadze, że większość tych decyzji, zarówno związanych z kolorystyką, jak i doborem wyposażenia, jest uzależniona od metrażu pomieszczenia.

Baterie z nowej serii KLUDI NOVA FONTE Pura. Na zdjęciu bateria jednouchwytowa. Fot. mat. prasowe Kludi
Baterie z nowej serii KLUDI NOVA FONTE Pura. Na zdjęciu bateria jednouchwytowa. Fot. mat. prasowe Kludi

2. Ukryj wszystko, co zbędne

Jeżeli chcesz, aby wnętrze było schludne i oszczędne, dokładnie przemyśl system przechowywania. Wybierz takie rozwiązania, które zapewnią Ci odpowiednio dużo miejsca na wszystkie kosmetyki i akcesoria.

Dobrze dobrane meble łazienkowe pomogą ukryć większość przedmiotów, jednocześnie zapewniając, że będą one „pod ręką”. Otwarte półki przeładowane produktami do pielęgnacji nie prezentują się zbyt estetycznie, prawda?

Baterie wannowe z nowej serii KLUDI NOVA FONTE Pura. Fot. mat. prasowe Kludi
Baterie wannowe z nowej serii KLUDI NOVA FONTE Pura. Fot. mat. prasowe Kludi

3. Wybieraj systemy podtynkowe

Łazienka z pewnością nie wpisze się w kanony stylu minimalistycznego, jeśli nie zadbany o „czystość” aranżacji. Tym razem nie mówimy o bibelotach i kosmetykach, ale o sprzętach do łazienki. Postaw więc na instalacje podtynkowe.

Jeżeli decydujesz się na podtynkowy stelaż do WC, to zastanów się też, czy elementów baterii umywalkowej i prysznicowej nie schować za linią ściany. Wnętrze stanie się wówczas uporządkowane i eleganckie.

4. Postaw na detale

Aby minimalistyczna łazienka zachwycała, musisz zadbać o szczegóły. Dotyczy to m.in. baterii łazienkowych. To detal, który ma ogromne znaczenie - może postawić kropkę na „i” aranżacji i dodatkowo zaakcentować klimat wnętrza.

Aby stworzyć idealnie minimalistyczne wnętrze, sięgnij po baterie z nowej serii KLUDI NOVA FONTE Pura. To, co je wyróżnia, to piękny subtelny design i harmonijne proporcje. Filigranowa forma i miękkie linie będą perfekcyjnie komponować się z pozostałymi minimalistycznymi sprzętami w łazience.

Na uwagę zasługują dopracowane połączenia wszystkich elementów baterii oraz niuanse takie jak ergonomiczny uchwyt, idealnie wyprofilowana wylewka, aksamitnie gładka powierzchnia. Zwolennicy minimalistycznych rozwiązań z pewnością docenią ciekawą kolorystykę serii - baterie dostępne są w kolorze czarnym, białym oraz chromowanym.

Nic dziwnego, że serię KLUDI NOVA FONTE Pura nagrodzono jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu: Red Dot Award.

Czarna kolorystyka baterii z serii KLUDI NOVA FONTE Pura. Fot. mat. prasowe Kludi
Czarna kolorystyka baterii z serii KLUDI NOVA FONTE Pura. Fot. mat. prasowe Kludi

5. Minimalizm to dbałość o zasoby

Trzeba pamiętać, że minimalizm dotyczy nie tylko kwestii estetyki. Minimalizm oznacza także rezygnację z tego, co zbędne, świadome ograniczanie, oszczędność. Doskonale wpisuje się w to więc także ekologia oraz idea oszczędzania zasobów – m.in. wody. Minimalistyczna łazienka to zatem taka, w której wodę użytkuje się rozsądnie.

To kolejny powód, dla którego warto sięgnąć po nowoczesne baterie, takie jak KLUDI NOVA FONTE Pura. Baterie z tej serii zostały wyposażone w perlator s-pointer, dzięki któremu możemy obniżyć przepływ wody do 4,5l/min. Jednocześnie, element daje możliwość regulacji kąta wypływu wody - wystarczy dotknąć palcem, by ukierunkować strumień.

W przeciwieństwie do trendów zmieniających się co najmniej co kilka sezonów, styl minimalistyczny zdaje się nigdy nie wychodzić z mody. Szczególnie jeśli bazą do aranżacji są ponadczasowe kolory, proste linie mebli oraz purystyczne dodatki. Takie minimalistyczne wnętrze można łatwo poddawać modyfikacjom i metamorfozom, chociażby wymieniając detale.

Baterie z tej serii zostały wyposażone w perlator s-pointer, dzięki któremu możemy obniżyć przepływ wody do 4,5l/min. Fot. mat. prasowe Kludi
Baterie z tej serii zostały wyposażone w perlator s-pointer, dzięki któremu możemy obniżyć przepływ wody do 4,5l/min. Fot. mat. prasowe Kludi

Dlatego minimalistyczna łazienka – z ponadczasowymi sprzętami i bateriami – będzie niezmiennie zachwycała przez kolejne lata.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także