Jak z bajki! Zobacz wyjątkowy pomysł na łazienkę dla dzieci!

Jak z bajki! Zobacz wyjątkowy pomysł na łazienkę dla dzieci!

Materiał Partnera Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
09 lut 2021 14:14

Laufen stworzył jedyną w swoim rodzaju przestrzeń łazienki dla dzieci, inspirując się tym, co dzieci kochają, czyli królestwem zwierząt i roślin. Kolekcja Florakids projektu Andreasa Dimitriadisa jest pełna ciekawych kształtów i kolorów, które zachęcają do zabawy i nauki.

Kolekcja  to łazienka jak z bajki, bardzo kolorowa, pomysłowa i urocza.  Niepowtarzalny pomysł na łazienkę, w której każde dziecko poczuje się świetnie przeznaczony jest zarówno do domowych łazienek, jak i tych publicznych, np. w szkołach czy przedszkolach.

Umywalka - kwiatek niczym z kolorowego ogrodu

Wszystkie elementy tej kolekcji zostały zaprojektowane tak, by czynności higieniczne, takie jak chociażby mycie rąk, stały się zabawą. W serii uwagę przykuwa przede wszystkim bajkowa umywalka w kształcie kwitnącego kwiatka, dostępna w mocnych i przykuwających uwagę kolorach: białym, czerwonym lub zielonym. Wesołe umywalki - kwiatki pasują do emocjonalnego świata dziecka.

Rozmiary i kształt zostały dopasowane do wzrostu maluchów. Umywalki mają płaską powierzchnie na dodatki łazienkowe. Są przy tym bardzo bezpieczne - zaoblono je w taki sposób, aby nie można się było w żaden sposób skaleczyć. Dzięki temu, że kolory zostały wypalone w piecu, są nie tylko trwałe, ale i bezpieczne dla dzieci. Takie umywalki - kwiatki  doskonale sprawdzą się nie tylko w domowej łazience, ale także w wersji wielostanowiskowej obok siebie np. w przedszkolu.

Dodatki jak baśni o królestwie małych zwierzątek

W kolekcji Florakids od Laufen znalazły się także kolorowe ceramiczne półki, które posłużyć mogą do przechowywania drobnych przedmiotów. Prawdziwą gwiazdą tej kolekcji jest tu jednak lustro „gąsienica”. Zaprojektowano je jako modułowe, więc może być montowane na ścianie na wysokości odpowiadającej wyższym i niższym dzieciom. Zarówno lustro, jak i ceramiczne półeczki doskonale komponują się z umywalkami i podobnie jak one, są zaokrąglone i pozbawione ostrych krawędzi oraz dostępne w kolorach bieli, zieleni i czerwieni. Kolorowe elementy lustra wykonano z trwałej i nieblaknącej żywicy.

Kolekcja Florakids to także zaprojektowane specjalnie dla dzieci miski wc, pozbawione ostrych krawędzi i narożników oraz dostosowane do potrzeb nawet najmniejszych użytkowników. Wszystkie deski i siedziska zostały specjalnie wyprofilowane, są też antybakteryjne, by dzieci mogły bezpiecznie korzystać z toalety. Dzieciom pomogą też dodatkowe uchwyty z lewej i prawej strony siedziska, które zapewniają pewny punkt oparcia.

Wszystkie elementy kolekcji Florakids od Laufen mogą być ze sobą komponowane w różnych konfiguracjach tworząc spójną i uroczą przestrzeń, która pomoże dzieciom oswoić niełatwą sztukę korzystania z łazienki i w miły i przyjazny sposób nauczyć je czynności higienicznych. 

Zaloguj się

Zobacz także