PARTNER PORTALU
Jaką armaturę łazienkową kupić? 10 modnych pomysłów na baterie do łazienki

Jaką armaturę łazienkową kupić? 10 modnych pomysłów na baterie do łazienki

Autor: Justyna Łotowska
03 lis 2021 08:51

Wydawać by się mogło, że nad wyborem baterii umywalkowej, wannowej, natryskowej nie trzeba się za bardzo zastanawiać: kupujemy i sprawa załatwiona. Nic bardziej mylnego. Dopiero odpowiednie dopasowanie armatury do ceramiki łazienkowej i wystroju całego wnętrza sprawi, że aranżacja będzie ciekawa, spójna i komfortowa.

Wybierając baterie łazienkowe, powinno się wziąć pod uwagę różne elementy. Te najważniejsze to wysoka jakość, trwałość i solidność produktu, co zapewni nam długie i bezawaryjne użytkowanie. Należy pamiętać o proporcjach – nie sprawdzi się zbyt duży kran w zestawieniu z małą misą umywalkową i odwrotnie: mała wylewka z bardzo dużą umywalką. To podstawy.

Istotny jest też jednak wygląd armatury, który powinien harmonizować z całą aranżacją. Producenci oferują wiele interesujących – także kolorystycznie – propozycji baterii łazienkowych, które mogą okazać się świetnym dopełnieniem albo wyróżnikiem oryginalnych kompozycji.

Czarna armatura łazienkowa. Czy czarne baterie w łazience to dobry pomysł?

Czarny kolor doskonale harmonizuje z niemal każdą barwą, a w zestawieniu z innymi kolorami sprawia, że tamte wydają się jaśniejsze. Użycie czerni w aranżacjach wnętrz wymaga nieco odwagi, ale przy zachowaniu pewnych zasad i proporcji daje naprawdę oszołamiający rezultat.

Wystarczy pamiętać, że im więcej czerni, tym jaśniejsze powinny być pozostałe kolory oraz że na większej przestrzeni możemy sobie pozwolić na przewagę tej barwy.

Czy czarne baterie łazienkowe są łatwe w utrzymaniu w czystości? Choć to prawdziwy hit w łazienkach, to panuje opinia, że trudno je czyścić i widać na nich każde najmniejsze zabrudzenie. Czy to prawda? Nie - pod warunkiem, że regularnie się je pielęgnuje. 

Jak czyścić czarne baterie? Na co dzień pielegnuj je płynem do naczyń, a następnie wycieraj do sucha. Jeśli zabrudzeń i śladów po kamieniu jest więcej, przyda się roztwór wody z octem w proporcjach 1:1. Namocz nim np. waciki, obłóż baterie i zostaw na godzinę lub dwie. 

Kolorowe baterie łazienkowe - czy warto?

Coraz częściej w ofercie producentów zobaczyć można baterie łazienkowe w innym kolorze niż chrom. Oprócz tak popularnych matowych czarnych baterii, modne są przede wszystkim baterie białe, w kolorach metali, np. miedzi lub nawet beżowe, brązowe czy szare. To fajna propozycja do nowoczesnych, odważnych łazienek i na pewno warto wziąć ją pod uwagę!

Jak wybrać armaturę łazienkową? Na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru armatury łazienkowej koniecznie trzeba dopasowac ją do typu umywalki. W zależności od rodzaju umywalki możemy wybrać baterie przeznaczone do montażu ściennego natynkowego lub podtynkowego, a także stojące i wolnostojące, które świetnie komponują się z umywalkami niestandardowymi. Coraz częściej przy umywalkach wykorzystywane są modele wbudowane w ścianę. Przy tym rozwiązaniu widoczna pozostaje jedynie wylewka i dźwignia, której funkcją jest uruchamianie i zamykanie przepływu wody.  

Decydując się na dany model baterii łazienkowej zwróć też uwagę na łatwość montażu. W sklepach dostępnych jest wiele rozwiązań, których konstrukcja zapewnia szybką i łatwą instalację. Dzięki nim baterię można zamontować dosłownie w kilka chwil.

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także