Klasyki designu: bateria Tara ma już 30 lat!

Klasyki designu: bateria Tara ma już 30 lat!

Autor: Justyna Łotowska
23 maj 2022 12:04

Zawsze inspirująca i stylowa: Tara marki Dornbracht to archetyp, który wywarł trwały wpływ na projektowanie armatury i wciąż nie stracił na aktualności. Marka cały czas wprowadza nowe warianty produktów i wykończenia!

Tara, która w tym roku kończy 30 lat, łączy podstawowe geometryczne kształty z ponadczasową nowoczesnością. Bateria Dornbracht, zainspirowana szkołą Bauhausu, już dawno stała się charyzmatyczną osobowością, archetypem, który jest często kopiowany. Czyste, precyzyjne linie, charakterystyczne krzyżowe uchwyty, smukła, półokrągła wylewka – minimalistyczny, a jednocześnie elegancki design to jej wyróżniki. 

Jedną z podstawowych cech wyróżniających klasyczne wzornictwo jest uniwersalność. Dotyczy to również Tary. Wprowadzona na rynek w 1992 roku seria przeszła osławione udoskonalenie projektowe w 2008 roku i od tamtej pory wymyślała się na nowo w różnych kontekstach, dodając klasyczny lub progresywny urok architekturom łazienkowym na całym świecie.

Seria jest teraz dostępna w trzech nowych wykończeniach: w ciepłym ciemnym chromie (Dark Chrome), a także w błyszczących lub szczotkowanych wariantach (22-karatowego) jasnego złota Champagne.

Kolejną cechą szczególną jest nowa edycja wariantów dźwigni: są one teraz oferowane do wszystkich baterii umywalkowych. Wyważone proporcje Tary zostały zachowane, podobnie jak 180° zakrzywienie wylewki. 

Dostępne są również dwie nowe wersje uchwytów: uchwyty pomalowane na czarny mat i uchwyty z teksturą na wszystkich powierzchniach. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także