Łazienka w stylu boho: 3 pomysły na aranżację i 3 kolekcje płytek

Łazienka w stylu boho: 3 pomysły na aranżację i 3 kolekcje płytek

Autor: Justyna Łotowska
15 lis 2021 14:40

Boho to popularny styl we wnętrzach. Najczęściej urządza się tak salony i sypialnie, ale czy wiesz, że w stylu boho możesz urządzić także łazienkę? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Łazienki boho zachwycają gamą wzorów i kolorów z natury oraz relaksującym, odprężającym klimatem. Poczujesz się tu jak w luksusowym salonie spa! Zobacz aranżacje pięknych łazienek boho i 3 kolekcje płytek polskiej marki Ceramica Bianca, które pomogą Ci stworzyć taki wystrój Twojej łazienki.

Skąd wziął się styl boho?

Nazwa boho pochodzi od słowa "bohema", oznaczającego cyganerię, czyli kolorowe środowisko artystyczne wielkich miast, np. Paryża. Członkowie bohemy często podróżowali, przywożąc pamiątki i pomysły na aranżację wręcz rodem z innych kultur. To dlatego w eklektycznym stylu boho nie brakuje elementów kultur Dalekiego Wschodu, arabskich, afrykańskich, rdzennych ludów Ameryk.

Dekoracje i dodatki, które się tu pojawiają to plecionki, łapacze snów, koraliki, skóry, wyszywanki i tkaniny robione na drutach czy dziergane na szydełku. W kolorystyce królują kolory natury - zielenie, granaty i barwy ziemi - beże i brązy, okraszone obficie ponadczasową bielą. W aranżacjach boho nie brakuje też modnych wzorów botanicznych - egzotycznych liści, kwiatów, motywów urban jungle.

Jak urządzić łazienkę w stylu boho?

Wprowadź kolorystykę nawiązującą do stylu boho - sprawdzą się biele, zielenie, kolory drewna. Najlepszym pomysłem będzie wykończenie ścian łazienki z użyciem płytek nawiązujących do tego stylu i w tej kolorystyce (np.kolekcje Botanica czy Premium polskiej marki Ceramica Bianca).

Wprowadź do łazienki rośliny! Dobrze wyglądać będą żywe rośliny w donicach (np. ceramicznych lub szklanych), a także motywy botaniczne na ścianach. Ten ostatni efekt osiągniesz dzięki dekoracyjnym płytkom ceramicznych z roślinnymi i kwiatowymi wzorami. Kwiaty, pnącza, liście bananowca czy monstery, plamy - to prawdziwa kwintesencja łazienki w stylu boho.

Jedną z najbardziej polecanych kolekcji płytek ceramicznych do łazienki boho to Botanica Ceramica Bianca, z płytkami z pięknym, egzotycznym motywem drzwi i ptaków rodem z Dalekiego Wschodu. Warto też zwrócić uwagę na kolekcję Premium Ceramica Bianca, z dekorem tropikalnych liści i kolekcję Santi Ceramica Bianca, w której zachwyca stylowy motyw tropikalnego lasu, ale w zgaszonej kolorystyce z przewagą szarości.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także