Łazienkowe trendy. Eleganckie produkty do każdego wnętrza. Piękne i modne!

Łazienkowe trendy. Eleganckie produkty do każdego wnętrza. Piękne i modne!

Autor: Ewa Kozioł
28 wrz 2022 14:04

Jakie akcesoria wybrać do łazienki? Obecnie modne są czarne przyciski uruchamiające do WC i odpływy prysznicowe. Znakomicie komponują się one z modną armaturą w tym kolorze.  Kolejnym trendem jest renesans białych przycisków, które pięknie wpisują się w nowoczesne wnętrza.

Przemyślany dobór akcesoriów ma istotny wpływ na spójność i atrakcyjność całej aranżacji łazienki. Poza kwestiami wzornictwa ogromną rolę odgrywa oczywiście kolor. Czarne i białe detale, wykonane z wysokiej jakości materiałów nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. Klasyczna biel zawsze pozostaje elegancka i ponadczasowa. Doskonale sprawdza się w przypadku monochromatycznych aranżacji. Czarne produkty o szlachetnych powierzchniach, takie jak przyciski uruchamiające czy odpływy liniowe, stanowią wyraziste akcenty przyciągające uwagę.

Ważny detal – przycisk uruchamiający

Wyraziste linie, doskonała geometria i przyjemne dla dłoni efekty haptyczne – to cechy, którymi wyróżniają się przyciski Visign for More i Visign for Style. Wiele modeli z tych serii oferowanych jest również w odcieniach czerni i bieli. Duża różnorodność w zakresie designu i zastosowanych materiałów, pozwala wybrać produkt idealnie pasujący do konkretnej łazienki.


Przyciski Visign for Style 23 i Visign for Style 24 dostępne są na przykład jako czerń błyszcząca lub matowa, z tworzywa ABS lub akrylu imitującego szkło, a także w wersjach łączących oba rodzaje powierzchni lub zawierających elementy o innej barwie. Modele te przekonują oryginalnym wzornictwem, które zostało wyróżnione prestiżową nagrodą iF Design Award. W przypadku pierwszego – ciekawym akcentem są owalne klawisze, zakończone na równi z krawędzią całej płytki. Drugi zaskakuje nietypowym układem klawiszy, które zostały umieszczone na środku, w układzie pionowym. Oba przyciski oferowane są także w kolorze klasycznej alpejskiej bieli.

Bardzo ciekawe rozwiązania wzornicze znajdziemy w serii Visign for More. Wycinany laserowo z jednego kawałka metalu przycisk Visign for More 201, dostępny jest w oryginalnym odcieniu matowej czerni lub błyszczącej bieli. Cechą charakterystyczną modelu Visign for More 204 wykonanego z czarnej stali nierdzewnej, jest natomiast minimalistyczna, wąska listewka, zastępująca klasyczne klawisze.

Szklana, czarna powierzchnia to znak rozpoznawczy całkowicie bezdotykowego modelu Visign for More 205 sensitive, gwarantującego użytkownikom najwyższy poziom higieny. Jest on uruchamiany poprzez zbliżenie dłoni do jednego z pól w kształcie pikselowej chmurki.

Zupełnie unikalnym rozwiązaniem na rynku jest model Visign for More 202. Klasyczny przycisk został tutaj zastąpiony efektownym pokrętłem o organicznym kształcie, które aktywuje spłukiwanie w sposób elektroniczny. Produkt wykonano z białego metalu, a samo pokrętło może być zarówno białe, jak i chromowane. Unikalny design zapewnił mu najbardziej prestiżową nagrodę iF Gold Award.

Pod prysznicem – czarne i białe akcenty 

Odpływy liniowe pozwalają na dużą elastyczność w projektowaniu strefy prysznica. Również tutaj nie musimy ograniczać się do stali nierdzewnej i chromu. Producenci oferują obecnie atrakcyjne wizualnie rozwiązania w kolorze czarnym lub białym, dzięki którym idealnie dopasujemy odwodnienie do płytek podłogowych. 

Advantix Vario firmy Viega to prawdziwy klasyk i zwycięzca wielu rankingów w kategorii odpływów liniowych, oferowany w wersji podłogowej lub ściennej. Jego długość można płynnie regulować poprzez przycięcie na dowolny wymiar w zakresie 300-1200 mm. Znakiem rozpoznawczym tego produktu jest minimalistyczny, wyjątkowo wąski ruszt ze stali nierdzewnej, dostępny w kolorze czarnym matowym i białym.

Advantix Cleviva to stosunkowo nowe rozwiązanie, łączące w sobie unikalne możliwości aranżacyjne odpływu liniowego z praktycznymi zaletami odwodnienia punktowego. Woda jest tutaj odprowadzana w wąskim, ozdobnym profilu ze stali nierdzewnej do centralnego wpustu. Odpływ można zamontować w dowolnym miejscu strefy prysznica, na przykład pośrodku lub przy samej ścianie. Profile dostępne są w kilku kolorach, w tym również w wersji czarnej szczotkowanej, odpowiadającej najnowszym trendom wzorniczym.

Wanna i brodzik – harmonia lub kontrast

W przypadku wanien i brodzików większość klientów decyduje się na kolor biały, natomiast elementy zewnętrzne kompletów odpływowo-przelewowych oraz kołpaki, standardowo oferowane są w wersjach chromowanych. Nie jest to jednak jedyna opcja.

Producenci mają w asortymencie eleganckie akcesoria w kolorze białym lub czarnym matowym, np. np. Visign M5 firmy Viega do odpływów wannowych Multiplex i Visign MT5 do odpływów Multiplex Trio (z napełnianiem przez przelew), a także kołpak do odpływów brodzikowych Tempoplex. Dzięki temu możemy uzyskać efekt jednolitej powierzchni lub postawić na mocny, wyrazisty kontrast. Ponadto czarne elementy doskonale pasują do łazienek, w których zainstalowano również armaturę w tym samym kolorze.

Zobacz także Mała łazienka. 10 pięknych projektów. 20 zdjęć łazienek!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także