PARTNER PORTALU
Mała łazienka - tak ją urządzisz dla gości

Mała łazienka - tak ją urządzisz dla gości

Autor: Anna Usakiewicz
10 marz 2018 09:26

Jak urządzić łazienkę, aby była jednocześnie elegancka i wygodna? Wybierając materiały na ściany i podłogi warto sięgnąć po wzory klasyczne i ponadczasowe.

Zapraszając gości chcemy, aby czuli się u nas swobodnie i komfortowo, jak u siebie w domu. Urządzając łazienkę z myślą o gościach nie zapominajmy także o eleganckim charakterze aranżacji. Natomiast w kwestii wyposażenia trzeba być otwartym na nowoczesne rozwiązania. Hotelowy szyk i luksusowy wystrój domownicy i goście docenią na równi z komfortem.

Łazienka, z której będę korzystać nasi gości nie musi być duża, ale powinna być przestronna, to znaczy nieprzeładowana sprzętami i dodatkami. Idealnie jeżeli możemy pozwolić sobie na oddanie do dyspozycji gości sypialni z łazienką. Jeżeli nie jest to możliwe, dobrze jeżeli będzie zlokalizowana możliwie blisko gościnnej sypialni. Najlepszym rozwiązaniem do strefy kąpielowej będzie prysznic – nie tylko ze względu na często ograniczony metraż pomieszczenia, ale także wygodę naszych gości. Prysznic możemy zaplanować we wnęce zamkniętej drzwiami, ale także w formie otwartej kabiny walk-in. Zamontowana bezpośrednio na posadzce, z płaskim brodzikiem lub odpływem prysznicowym będzie idealną odpowiedzią na aktualne trendy w urządzaniu łazienek. Takie rozwiązanie dodatkowo powiększy optycznie wnętrze, doda wizualnej przestrzeni i zapewni nowoczesny wygląd. Ciekawym rozwiązaniem do strefy prysznica, które zagwarantuje łazience niepowtarzalny charakter są grawerowane na ścianach lub drzwiach kabin wzory. Motywy florystyczne, grafiki czy geometryczne wzory będę ciekawym elementem dekoracyjnym, który doda wnętrzu szyku.

Niemałym wyzwaniem aranżacyjnym jest także toaleta dla gości. Ze względu na niewielki zazwyczaj metraż musimy ograniczyć wyposażenie oraz elementy dekoracyjne do niezbędnego minimum, nie zaniedbując jednocześnie estetycznej strony aranżacji. W roli dekoracji świetnie spisują się efektowne materiały ścienne i podłogowe. Płytki o wzorze kamienia naturalnego i polerowanej, błyszczącej powierzchni dodadzą szyku klasycznemu wnętrzu. Zwolennicy bardziej trendowych rozwiązań mogą sięgnąć po płytki à la patchwork, inspirowane hiszpańską majoliką, które same w sobie są niezwykle dekoracyjne. Umywalka z szerokim rantem lub blatem odkładczym, na którym znajdzie się miejsce na mydło i balsam do rąk będzie praktycznym i eleganckim rozwiązaniem. Wybierając meble do łazienki gościnnej zdecydujmy się na modele podwieszane, które wizualnie powiększą wnętrze; lakierowane fronty będą dodatkowo odbijać światło dodając wnętrzu blasku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także