×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Minimalizm i prostota w łazience

Minimalizm i prostota w łazience

Autor: Katarzyna Masłowska
11 paź 2018 11:33

Istnieje jednak styl, któremu podczas urządzania mieszkania, warto pozostać wiernym. To minimalizm i prostota. Jak zaadaptować go do potrzeb wnętrza takiego jak łazienka, podpowiadają eksperci.

W wystroju wnętrz, podobnie jak w modzie, co chwilę pojawiają się nowe trendy mocno eksploatowane przez architektów projektujących najmodniejsze przestrzenie. Często bazują one na ekstrawaganckich kierunkach w designie, przez co po krótkim czasie stają się zupełnie niemodne lub wręcz nieatrakcyjne. 

Minimalizm to styl

Ojczyzną stylu minimalistycznego jest Skandynawia. To tam w latach 30-tych ubiegłego stulecia, zainicjowano we wnętrzach prostotę inspirowaną naturą. Jasne przestrzenie, naturalne materiały, jakość, zrównoważone, przystępne cenowo produkty, to tylko niektóre wyznaczniki tego stylu.

Współcześnie występuje on w nieco unowocześnionej formie. Towarzyszy mu szarość betonu, surowość stali, czy nieskazitelna biel kompozytu, zestawiona często z drewnem i naturalnymi tkaninami.

Zobacz także: Mały dom. Zobacz pomysłowo zaprojektowane 90 metrów

Wyróżnikiem łazienki urządzonej w stylu minimalistycznym jest zwykle wykorzystanie monochromatycznej kolorystyki, opartej często na bieli czy szarości. Gładkie powierzchnie i prostota formy stanowią zaś dominantę wystroju i designu.

W minimalizmie najważniejsza jest czystość przestrzeni, a tę doskonale oddają umywalki marki Kappala, zapewniając efekt łazienki designerskiej i urządzonej z charakterem. Kompozyt, z którego zostały wykonane idealnie nadaje się do minimalistycznych wnętrz, z uwagi na swoją plastyczność i zdolność przybierania prostych form, które stanowią charakterystyczną cechę marki.

Minimalizm to wygoda

Minimalizm w łazience to nie tylko trend, ale też doskonały sposób na ułatwienie sobie życia. Ekstrawaganckie łazienki, np. w stylu pałacowym czy retro, bogate w różnego rodzaju dekoracje i zdobienia, są niezwykle trudne do utrzymania w czystości.

To Cię również zainteresuje: Parterowy dom - nowocześnie zaprojektowane 130 metrów

Problemy te w znacznie mniejszym stopniu dotyczą minimalistycznych przestrzeni. Proste formy znacznie łatwiej okiełznać podczas sprzątania. Doskonałym przykładem są umywalki z kompozytu. Wystarczy czyścić je miękką gąbką oraz zwykłymi środkami pielęgnacyjnymi, takimi jak np. mleczko czy delikatny płyn do czyszczenia. 

Minimalizm to funkcjonalność

Minimalistyczna, prosta umywalka to gwarancja optymalnego wykorzystania przestrzeni, a także bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Wspomniany kompozyt to surowiec, który ma bardzo ścisłą powierzchnię, tzn. nie zawiera mikrootworów, w które mogłaby dostawać się wilgoć, tworząc środowisko dla bakterii.

Ponadto materiał ten jest bardzo plastyczny – ograniczeniem dla niego jest jedynie ludzka wyobraźnia. Kompozyt gwarantuje wielość form, kształtów i rozmiarów, a to z kolei pozwala znaleźć tę idealną umywalkę, dobraną perfekcyjnie do potrzeb, możliwości naszej przestrzeni, czy zasobów finansowych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także