Modna łazienka i kuchnia. Trendy 2021 według marki Ferro

Modna łazienka i kuchnia. Trendy 2021 według marki Ferro

Materiał Partnera Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 lut 2021 10:09

Jak projektować i wyposażyć nowoczesną łazienkę i kuchnię w 2021 roku? Polecamy nowości marki Ferro, które pomogą stworzyć funkcjonalne i praktyczne wnętrza w zgodzie z najnowszymi trendami, a przy tym oszczędzą wodę i zmniejszą domowe rachunki.

Ferro to międzynarodowa firma, która od 28 lat produkuje baterie, natryski, zawory, grzejniki czy zlewozmywaki obecne w ponad 30 krajach i na 2 kontynentach. Ferro jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce, a jej produkty zdobyły do tej pory wiele nagród za wysoką jakość, innowacyjną technologię, funkcjonalność i ergonomiczne rozwiązania oraz modny design,  który czerpie inspiracje z najlepszych światowych trendów. 

Marka Ferro to niekwestionowany lider rozwiązań proekologicznych, w tym przede wszystkim baterii łazienkowych i kuchennych oraz natrysków, które pozwalają na nawet 50% oszczędność wody. Osiągnięcia na rzecz ekologii i oszczędzania wody zostały potwierdzone międzynarodowym wyróżnieniem – wybrane modele armatury marki Ferro znajdują się w prestiżowej bazie European Water Label, inicjatywy, która zrzesza producentów zaangażowanych w promowanie  mniejszego  zużycia wody poprzez poprawę wydajności produktów. 

Trendy 2021 - black&white

Co proponuje marka Ferro do łazienek i kuchni w roku 2021? Po pierwsze, elegancką i nowoczesną . Czerń sprzedaje się jak świeże bułeczki. Także w przestrzeni łazienki i kuchni. Czerń to bezpieczny sposób na odmianę. I trzeba dodać – wyjątkowo elegancki i ponadczasowy. Dostępny na rynku asortyment czarnej armatury łazienkowej i kuchennej uzupełniły w 2020 roku nowe modele marki Ferro z kolekcji: Stratos Black, Zicco Black, Algeo Square Black/Chrom, Algeo Black oraz kuchenne baterie Ratio i Lugio. Wszystkie w wykończeniu satynowego matu.

Wśród serii łazienkowych warto zwrócić uwagę na  - najbardziej rozbudowaną spośród propozycji w czerni. W jej skład wchodzi aż osiem modeli: bateria umywalkowa w wersjach: stojącej, nablatowej i podtynkowej, wannowa ścienna, bidetowa stojąca, natryskowa ścienna oraz dwie baterie natryskowe podtynkowe (z przełącznikiem dwufunkcyjnym i bez). Wszystkie w designerskim wykończeniu czarnego matu. 

Wśród nowości kuchennych wyróżniają się czarne baterie zlewozmywakowe, idealne do modnej kuchni black&white. Będą świetnym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza kuchennego, w którym armatura, sprzęt AGD czy akcesoria pozostają w tej samej tonacji kolorystycznej. Nowe propozycje baterii kuchennych Ratio i Lugio utrzymane są w stylu skandynawskim, a ich oszczędne kształty podkreśla elegancka matowa czerń. 

Trendy 2021 - kuchnia modna i praktyczna

Nowoczesna kuchnia jest funkcjonalna, ale także reprezentacyjna. Także modne baterie kuchenne powinny spełniać obie te funkcje. Jedną z nowych propozycji marki Ferro jest bardzo funkcjonalna, a przy tym z elastyczną wylewką. Ma wszystkie zalety swojej poprzedniczki - popularnej Zumby. Elastyczna wylewka wygina się i zmienia kształt. Jej wysokość można regulować w zakresie od 29 do 44 centymetrów, a zasięg – od 18 do 38 centymetrów. Dodatkowym atutem Zumby II są dwie funkcje strumienia, których zmiana jest bardzo prosta – wystarczy przekręcić końcówkę wylewki jednym ruchem dłoni. Usprawnia to wykonywanie codziennych kuchennych czynności – innym strumieniem wody napełnimy czajnik, a innym na przykład opłuczemy warzywa. W zależności od kolorystyki i stylu kuchni możemy idealnie dopasować barwę wylewki. Do wyboru jest aż osiem kolorów: czerwony, czarny, cytrynowy, zielony, miętowy, beżowy, szary, biały.

Ponieważ coraz częściej  w projektach domów pojawiają się kuchnie, w których strefę zmywania zaplanowano pod oknem, także w ofercie Ferro znajdziemy modne baterie zaprojektowane właśnie specjalnie z myślą o takiej lokalizacji. Chodzi o model, który w każdej chwili można złożyć, by nie przeszkadzał w otworzeniu skrzydła okna. Przykładem może być podokienna chromowana bateria Metalia 57 lub nowość - bateria Toledo, która posiada składaną obustronnie, obrotową wylewkę z blokadą. Dzięki temu w trakcie pracy w kuchni można bez problemu cieszyć się widokami z własnego ogrodu. 

Trendy 2021 - piękna łazienka nawet na małym metrażu

Wśród wielu nowości Ferro do modnej i eleganckiej łazienki warto zwrócić uwagę na baterie natryskowe w formie tzw. boxów podtynkowych. W tym przypadku cały mechanizm znajduje się w „pudełku”, które jest umieszczone w ścianie. To kompaktowe rozwiązanie zapewnia doskonałe uporządkowanie elementów na niewielkiej powierzchni.

Estetyczne i funkcjonalne boxy znajdziemy w kolekcjach Algeo, Algeo Square i Fiesta. W każdej z tych sprawdzonych serii dostępne są po dwa modele – dwufunkcyjny (natrysk/deszczownia i natrysk/wanna) oraz trzyfunkcyjny (natrysk, deszczownia, wanna).  Dyskretny design sprawia, że baterie pasują do każdego nowoczesnego stylu łazienki. Mają elegancką metalową maskownicę, nieduży ceramiczny przełącznik funkcji oraz uchwyt, w zależności od modelu idealnie płaski (Algeo Square), o bardziej opływowej linii (Algeo) albo cieniutki i cylindryczny (Fiesta). Na zestawy boxowe producent daje 5 lat gwarancji.

Inną propozycją, która doskonale sprawdzi się nawet w małej łazience są . Polecamy zwłaszcza supermodną serię Black w eleganckim czarnym macie. Dla miłośników jednocześnie czarnej armatury i orzeźwiającej kąpieli pod deszczownią, Ferro oferuje zestaw natryskowy przesuwny Lux Black z okrągłym (wersja Rondo) lub kwadratowym (Squerto) talerzem deszczowni. Zestawy te możemy zamontować w miejsce poprzednio użytkowanych bez konieczności wiercenia otworów w płytkach, gdyż regulowany rozstaw uchwytów pozwala na montaż w istniejących otworach w ścianie, a wąż podłączeniowy pasuje do każdej baterii wannowej i natryskowej. To rozwiązanie, które oszczędzi nam niewygodnego i kłopotliwego remontu!

Ciekawą nowością od Ferro są też baterie medyczne. Istnieją miejsca, w których dbałość o higienę, zwłaszcza dzisiaj, jest sprawą priorytetową, ponieważ od niej zależy zdrowie i życie ludzkie. Właśnie z myślą o takich miejscach Ferro stworzyło specjalne kolekcje baterii, m.in.  Algeo Medico, Padwa Medico oraz Padwa Medico Antiseptic z przeznaczeniem na wyposażenie przychodni, gabinetów lekarskich, szpitali, sal operacyjnych czy kuchni przyszpitalnych. Kolekcję tworzą baterie: umywalkowa stojąca, umywalkowa ścienna, zlewozmywakowa stojąca, zlewozmywakowa ścienna. Urządzenia są przystosowane do obsługi łokciowej, co pozwala uniknąć dotykania baterii dłonią. Kolekcja Antiseptic jest dodatkowo pokryta powłoką Alesta® AM, w skład której wchodzi Agion - rewolucyjna substancja chroniąca przed wirusami, bakteriami i grzybami. 

 

 

Zaloguj się

Zobacz także