Nowoczesna łazienka. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć łazienek!

Nowoczesna łazienka. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć łazienek!

Autor: Ewa Kozioł
30 lis 2022 09:05

Jak urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu? Mamy dla ciebie kilka fajnych inspiracji. Zobacz jakie pomysły na urządzenie nowoczesnej łazienki mają architekci i projektanci wnętrz.

  • Nowoczesna łazienka w jasnych kolorach.
  • Nowoczesna łazienka z czarną ścianą i szafką pod umywalkę.
  • Nowoczesna łazienka z białymi płytkami i drewnem.
  • Nowoczesna łazienka w biało-czarnej kolorystyce.
  • Nowoczesna łazienka z wanną pełniącą też rolę prysznica.

1. Nowoczesna łazienka w jasnych kolorach

Wymogiem właściciela był prysznic z odpływem zamontowanym w gresie i szklana tafla typu walk in zamiast tradycyjnej kabiny. W przypadku materiałów wykończeniowych wybór padł na hiszpańską kolekcję płytek i mozaiki firmy Keraben w odcieniach écru. W strefie prysznica zamontowany został odpływ ścienny marki Kessel z pokrywą ze stali szlachetnej z uwagi na korespondujące elementy mozaiki w podobnym odcieniu. Ładnie wpasował się w aranżację łazienki z uwagi na przedłużenie zabudowy stelaża umywalkowego i wc. Tym sposobem powstała praktyczna półka na kosmetyki zarówno w strefie prysznica, jak i umywalki.

Biały grzejnik od dewelopera wymieniony został na dekoracyjny o ciekawszej, kanciastej formie i w srebrnym matowym odcieniu. Zabudowa meblowa ukrywa pralkę, miejsce na detergenty i inne łazienkowe sprzęty. Podręczna szafka z lustrami ma dwa rodzaje oświetlenia – wpusty ledowe skierowane na dekoracyjną mozaikę oraz ledowe lampki meblowe dla wygody użytkownika.

Zdjęcie: Bernard Białorucki, studio Art Media Factory

Projekt wnętrza: Katarzyna Rohde, pracownia HOME & STYLE, www.homeandstyle.pl 

Czytaj więcej: Małe mieszkanie w białym kolorze. Piękna fototapeta na ścianie w salonie!

2. Nowoczesna łazienka z czarną ścianą i szafką pod umywalkę

Łazienka nie jest duża, ale bardzo wygodnie urządzona. Znajduje się tu wanna, umywalka umieszczona na drewnianym blacie, pojemna szafka pod umywalkę oraz dekoracyjne, okrągłe lustro. Zastosowanie czerni w niewielkiej łazience na płaszczyźnie jednej ściany w otoczeniu kontrastujących, jasnych kolorów stworzyło optyczną głębię, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe. Kolekcja małych, czarnych kwadracików o oryginalnej strukturze tworzy efektowną, trójwymiarową mozaikę podkreśloną grą światła i cienia. Wprowadza ona do łazienki nutkę eleganckiego i ponadczasowego klimatu. Szyku dodaje oryginalna, miedziana armatura, a przytulności – dębowe elementy.

Zdjęcie: Paweł Biedrzycki, Kąty Proste

Projekt wnętrza: Małgorzata Gastoł, Kaja Kowalska, ATUT Architektura Wnętrz, www.atut-aw.pl

Opis całego mieszkania: 45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon!

3. Nowoczesna łazienka z białymi płytkami i drewnem

W łazience króluje tu elegancki minimalizm i nawiązania do natury. Podłogę pokrywają płytki marki Paradyż w odcieniu Linearstone Taupe, natomiast na ścianach umieszczono białe płytki z efektem marmuru. Na drewnianej szafce mamy dwie minimalistyczne umywalki marki Roca (model Gap Round). Powyżej ścianę zdobi ogromne lustro, dzięki czemu nikt nie musi o nie walczyć w trakcie porannej lub wieczornej toalety. Strefę wc tworzy miska ustępowa Meridan Rimless Compacto marki Roca, do której dobrano przycisk Duplo One tej samej marki.

W łazience pojawia się także mocniejszy akcent w postaci granatu. Architektka umieściła go w strefie prysznica pod postacią ceramicznych płytek. Dzięki temu udało się w estetyczny sposób wydzielić to miejsce. W strefie prysznica znajduje się kabina (model Idea Kdj), do której dobrano brodzik Doros F – obydwa marki Radaway.

Zdjęcie: Marek Koptyński

Projekt wnętrza: Olga Nowosad-Szewców, pracownia Decoroom, www.decoroom.eu

Opis całego projektu: 100-metrowy dom pod Wrocławiem. Nowoczesny salon, biała kuchnia!

4. Nowoczesna łazienka w biało-czarnej kolorystyce

Choć łazienka jest bardzo wąska, wydłużona i wysoka, wchodzący tu odbiera przestrzeń zupełnie inaczej. To zasługa kilku wartych uwagi trików: pomalowanego na czarno sufitu, zawieszonej nisko przeskalowanej lampy Flaming marki Vibia z rozłożystym abażurem, a także luster w dwóch rodzajach. Po prawej (nad umywalką, sedesem i nieczęsto spotykanym pisuarem) znalazło się klasyczne, srebrne. Po lewej – dymione, które wypełnia całą ścianę. Razem zwielokrotniają przestrzeń, dzięki czemu każdy, kto tu wchodzi, ma wrażenie swobody. I już od pierwszych chwil wizyty, gdy np. poprawia fryzurę przed przejściem do salonu, czuje wyjątkową urodę tego niezwykłego miejsca.

Zdjęcie: Mateusz Kowalik

Projekt wnętrza: Piotr Łucyan, Art’Up Interiors, instagram.com/artupinteriors
facebook.com/artupinteriors

O tym mieszkaniu pisaliśmy tu: Piękna willa blisko Warszawy. Nowoczesne wnętrze zachwyca. Ma widok na rzekę i las!

5. Nowoczesna łazienka z wanną pełniącą też rolę prysznica

Elegancja, która wyróżnia to wnętrze, ponownie jest efektem harmonijnego współdziałania inwestorów z projektantami. – Poprosiłem o adaptację toalety na pokój gospodarczy, w którym będzie miejsce na suszarkę i pralkę oraz półki – wspomina właściciel. Dzięki temu w łazience nie ma elementów innych niż te, które służą trosce o ciało i ducha, tym – relaksowi. – Chcieliśmy mieć wannę, która umożliwia długie kąpiele, a jednocześnie swobodnie korzystać z prysznica – mówi właściciel. Wannę długą na całą szerokość pomieszczenia projektanci zaopatrzyli więc w praktyczny szklany parawan.

Zdjęcie: Kamila Markiewicz-Lubańska. Stylizacja: Maria Bartoszewska

Projekt wnętrza: Katarzyna Skonieczko, PRW Design, www.prwdesign.pl

Opis całego projektu: Nowoczesne mieszkanie w Warszawie. Eleganckie wnętrze. Zaglądamy do środka!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także