
Nowoczesna łazienka. 5 pomysłów do małego wnętrza. 10 zdjęć łazienek!
Jak urządzić małą łazienkę? Czy wybrać prysznic, czy może wannę? Co sprawdzi się na ścianach, a co na podłodze? Zobacz jak pięknie, wygodnie i funkcjonalnie urządzić małą łazienkę w mieszkaniu w bloku.

- Mała łazienka z prysznicem bez brodzika.
- Mała łazienka z wanną z parawanem i z pralką.
- Mała łazienka z miejscem do przechowywania.
- Mała łazienka w ciemnych kolorach w 35-metrowym mieszkaniu w bloku.
- Mała łazienka z wanną z funkcją prysznica w 27-metrowej kawalerce.
Jak urządzić małą łazienkę? Mamy kilka praktycznych porad
1. Wybierz odpowiednią kolorystykę – jasne kolory optycznie powiększają wnętrze. Możesz zdecydować się na biel, beż, szarości czy pastelowe kolory.
2. Zastanów się, czy potrzebujesz wanny – w małych łazienkach prysznic jest często lepszym rozwiązaniem, ponieważ zajmuje mniej miejsca.
3. Użyj optycznych trików – lustro może optycznie powiększyć pomieszczenie, więc warto zainwestować w dużą taflę. Dobrym rozwiązaniem będą też płytki w połysku.
4. Zastosuj funkcjonalne rozwiązania – warto wykorzystać każdy kąt i wnękę w łazience. Możesz zainstalować półki, kosze i pojemniki, aby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce.
5. Unikaj dużej ilości mebli – zbyt dużo mebli może sprawić, że pomieszczenie wydaje się jeszcze mniejsze. Zdecyduj się też na proste, minimalistyczne rozwiązania.
6. Wybierz odpowiednie oświetlenie – oświetlenie może pomóc w optycznym powiększeniu łazienki. Zastosuje jasne, białe światło, które rozświetli pomieszczenie.
1. Mała łazienka z prysznicem bez brodzika
W łazience prym wiodą heksagony. Projektantka sięgnęła tu po duże betonowe płytki. Zastąpienie tradycyjnego brodzika odpływem liniowym pozwoliło zastosować takie same płytki na podłodze i na ścianie pod prysznicem, dzięki czemu łazienka wydaje się większa. Ciekawym zabiegiem przykuwającym wzrok okazały się półki wnękowe w kształcie heksagonów.
Umieszczona na prostej, białej szafce, prostokątna umywalka nablatowa Koło Twins doskonale wpisała się w nowoczesne wnętrze, którego charakter podkreślają czarne akcenty w postaci baterii, lustra i lamp wiszących. Mimo małego metrażu pomieszczenia projektantce udało się wygospodarować sporo miejsca do przechowywania. Aby w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, w łazience znalazła się prosta, biała zabudowa wykonana na wymiar.

Projekt wnętrza: Zuzanna Kuc, ZU projektuje
Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: Ciekawe mieszkanie w Warszawie. Tak urządzono 54 mkw
2. Mała łazienka z wanną z parawanem i z pralką
Łazienka mimo małego metrażu jest wygodna i funkcjonalna. Znajduje się w niej wanna z parawanem nawannowym oaz bateria z deszczownicą. Takie rozwiązanie bardzo odpowiada właścicielom, którzy lubią szybką kąpiel pod prysznicem, jak dłuższą w wannie. Starannie dobranie gabaryty wszelkich sprzętów pozwoliły na ulokowanie w łazience także pralki oraz dosyć pojemnych szafek, gdzie można schować kosmetyki, suszarkę czy innego drobiazgi. Ponadczasowy charakter nadają wnętrzu płytki ceramiczne imitujące naturalny marmur oraz drewno zastosowane na blatach, ocieplające przestrzeń.

Projekt wnętrza: Beata Ignasiak, Autorska Pracownia Projektowania Wnętrza Prywatnych i Komercyjnych Ignasiak Interiors, www.ignasiakinteriors.com
Projekt całego mieszkanie znajdziesz pod tym linkiem: Piękne mieszkanie w Bydgoszczy. Stylowe i z kolorem!
3. Mała łazienka z miejscem do przechowywania
W łazience tradycyjną kabinę prysznicową z brodzikiem zastąpił odpływem zamontowany w podłodze i szklana tafla. Ściany i podłoga wykończone są hiszpańską kolekcję płytek i mozaiki firmy Keraben w odcieniach écru. W strefie prysznica zamontowany został odpływ ścienny marki Kessel z pokrywą ze stali szlachetnej z uwagi na korespondujące elementy mozaiki w podobnym odcieniu. Pięknie wpasował się w wystrój łazienki z uwagi na przedłużenie zabudowy stelaża umywalkowego i wc. Tym sposobem powstała praktyczna półka na kosmetyki zarówno w strefie prysznica, jak i umywalki.
Biały grzejnik od dewelopera wymieniony został na dekoracyjny o ciekawszej, kanciastej formie i w srebrnym matowym odcieniu. Zabudowa meblowa ukrywa pralkę, miejsce na detergenty i inne łazienkowe sprzęty. Podręczna szafka z lustrami ma dwa rodzaje oświetlenia – wpusty ledowe skierowane na dekoracyjną mozaikę oraz ledowe lampki meblowe dla wygody użytkownika.

Projekt wnętrza: Katarzyna Rohde, pracownia HOME & STYLE, www.homeandstyle.pl
Zobacz cały projekt wnętrza: Małe mieszkanie w białym kolorze. Piękna fototapeta na ścianie w salonie!
4. Mała łazienka w ciemnych kolorach w 35-metrowym mieszkaniu w bloku
Łazienka znajduje się w 35-metrowym mieszkaniu w bloku. Mimo małej powierzchni urządzona została w ciemnych kolorach, bo takie życzenie mieli właściciele. Mamy tu aż trzy różne rodzaje płytek. – Jasne szare na podłodze i jednej ścianie, drewnopodobne w strefie prysznica oraz dekoracyjne z fakturą 3d i z odcieniami brązu, granatu, szarości na ścianie z umywalką na wprost wejścia – podkreśla projektantka.
W łazience znajduje się prysznic z brodzikiem, pralka oraz miejsce do przechowywania. Przy lustrze przysłowiową „kropkę nad i” stanowi wisząca lampa z żarówką w stylu vintage dająca przyjemne, ciepłe światło.

Projekt wnętrza: Ewa Ksobiak-Kubacka, EKK Pracownia Projektowa, www.ekkpracowniaprojektowa.pl
Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: 35-metrowe mieszkanie. Małe, ale wygodne. Piękna kawalerka!
5. Mała łazienka z wanną z funkcją prysznica w 27-metrowej kawalerce
To pomieszczenie ma bardzo kompaktowe wymiary, a musiało być wysoko funkcjonalne. – Właściciele zależało na wannie, ale z funkcją prysznica. Stąd szklana ścianka, z dekoracyjnie zaokrąglonym narożnikiem – wskazuje projektantka. Do dyspozycji jest tu także relatywnie obszerna przestrzeń do przechowywania. Duża szafka z umywalką poniżej blatu ze spieku (Laminam) ma bardzo pojemne, szerokie szuflady, a ponad stelażem WC znalazła się wysoka szafka wnękowa.
Tym jednak, co przede wszystkim zwraca uwagę, jest efektowne połączenie oliwkowej mozaiki ceramicznej (Ardea Mosaic Factory) z gresem naśladującymi marmur Arabescato. Dużego formatu płytki pojawiły się zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Złamane biele i delikatne zielenie obu wspomnianych okładzin wspaniale podkreślają urodę szczotkowanego złota baterii (Vado), uchwytów, elementów lamp i akcesoriów łazienkowych.

Projekt wnętrza: Sobkowiak Architektura, www.sobkowiakarchitektura.pl
Więcej o tym mieszkanie przeczytasz w naszym artykule: Elegancka kawalerka na Mokotowie. Pięknie urządzone 27 metrów!