×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesne łazienka. Zobacz propozycje w stylu industrialnym

Nowoczesne łazienka. Zobacz propozycje w stylu industrialnym

Autor: Katarzyna Masłowska
18 cze 2019 10:22

Styl industrialny jest coraz bardziej popularny w aranżacjach wnętrz. Skąd się wziął i dlaczego jest tak popularny? Otóż coraz bardziej doceniany przez projektantów industrializm powstał… przypadkiem.

Po kryzysie lat 50. koniecznością stało się dostosowanie opuszczonych hal produkcyjnych do warunków mieszkalnych. Konieczna stała się więc adaptacja budynków przemysłowych do aranżacji wnętrz przeznaczonych dla ludzi.

Ten styl jednak przez lata znacznie ewoluował – od prostych rozwiązań związanych z wykorzystaniem postarzanej cegły, która imitowała ścianę do coraz modniejszego ostatnio połączenia metalu z elementami natury. Takie rozwiązania zaproponowali projektanci najnowszej kolekcji Enigma marki Engers.

Zobacz także: Szara łazienka. Zobacz 15 wyjątkowych aranżacji

Styl industrialny charakteryzuje się kilkoma, najważniejszymi cechami – przede wszystkim przestrzenią, surowością, nietuzinkowym charakterem i minimalistycznym wystrojem. Może się wydawać, że realizacja takiego wnętrza będzie rozwiązaniem tylko dla dużych pomieszczeń w stylu loftu… Niekoniecznie! Najważniejszą cechą industrializmu jest indywidualność i wykorzystanie miejskich czy wręcz przemysłowych motywów – dlatego mieszkania w tym stylu są unikalne i jedyne w swoim rodzaju.

Styl kojarzony z wykorzystaniem miejskich elementów jest obecnie synonimem stylu i wyrazistej indywidualności. Szczególnie industrializm w najnowszym wydaniu, który bazuje na najbardziej zaskakujących, innowacyjnych połączeniach. „To z pewnością rozwiązanie dla odbiorcy, który chce podkreślić swoją indywidualność i wyrazistość. Industrializm może wydawać się stylem bardzo wymagającym – szczególnie we wnętrzach.

Przez ostatnie lata ta koncepcja bardzo się rozwinęła i ewoluowała – z pewnością dzisiejsze propozycje architektoniczne daleko odbiegają od surowej, ale prostej w wyrazie „postarzanej” cegły. Projektanci kolekcji płytek Enigma marki Engers zaproponowali nietypowe połączenie postarzanego metalu, z elementami naturalnymi – wszystko w unikalnej, niepowtarzalnej wersji. Kolekcja pozwala na stworzenie wnętrz o bardzo indywidualnym, niepowtarzalnym charakterze – jedynych w swoim rodzaju. Jest to możliwe dlatego, że każda płytka dekoracyjna ma unikalne odzworowanie, wzorowane na materiałach naturalnych” – mówi Michał Tęsiorowski, manager sprzedaży płytek marek Engers oraz Villeroy & Boch.

Kolekcja Enigma marki Engers i jej industrialny design najlepiej sprawdzą się w mieszkaniach typu loft oraz dużych przestrzeniach. To koncepcja opracowana z myślą o projektantach, którym zależy na podkreśleniu indywidualności i charakteru wnętrza. To doskonałe rozwiązanie do miejsc użyteczności publicznej, gdzie ważną kwestią będzie zwrócenie uwagi odbiorcy – na przykład wielkoformatowe ściany w centrach handlowych czy też ciągi komunikacyjne.

Jedną z kluczowych cech kolekcji Enigma jest chłodna kolorystyka betonu, która optycznie powiększa pomieszczenie. Elementy dekoracyjne sprawdzą się doskonale w przypadku, gdy ważne jest wyeksponowanie wybranych elementów we wnętrzu. Miedziany, postarzany i indywidualny odcień metalu nada przestrzeni wyjątkowy charakter. Jednak nie każdy dom czy mieszkanie ma charakter loftu i duże przestrzenie do zaaranżowania – czy to przekreśla industrialny design? Kolekcja płytek Enigma marki Engers jest koncepcją, która pozwala na aranżację także wnętrz mieszkalnych. Wystarczy zastosować kilka wyrazistych połączeń metalu z betonem architektonicznym lub… naturalnymi motywami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także