PARTNER PORTALU
Nowości do łazienki: minimalistyczna kolekcja inspirowana Japonią i rękodziełem

Nowości do łazienki: minimalistyczna kolekcja inspirowana Japonią i rękodziełem

Autor: Justyna Łotowska
24 marz 2022 08:13

Zencha to nowa kolekcja łazienkowa, którą dla marki Duravit zaprojektował Sebastian Herkner. Kolekcja inspirowana jest japońskimi rytuałami i rzemiosłem.

Design kolekcji Zencha projektu Sebastiana Herknera został zainspirowany tradycyjnymi rytuałami i japońskim kunsztem. Łączy niestandardowe umywalki nablatowe z minimalistycznymi meblami. Najważniejszą cechą umywalek i wanien Zencha jest ich zaokrąglony kształt z elegancko wywiniętym na zewnątrz rantem. 

Meble wykonane są z materiałów takich jak drewno oraz szkło mające przyjemną w dotyku teksturę. Są nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne, dzięki dużej przestrzeni do przechowywania.

Inspiracja japońską ceramiką

Inspiracją do projektu stały się ręcznie robione, japońskie filiżanki ceramiczne do herbaty, które zostały docenione i wykorzystane w projekcie przez Sebastiana Herknera. Ich delikatne, organiczne kształty są przenoszone na produkty Zencha w nieco innej, abstrakcyjnej konwencji.

Produkty sanitarne, między innymi umywalki stworzone z materiału DuraCeram zaprojektowane zostały jako prostokąty o zaokrąglonym spodzie i zwężającym się ku górze elegancko zakrzywionym rantem. Bezszwowe wanny wykonane z DuraSolid zachwycają przyjemnym w dotyku wykończeniem oraz gustowną matową estetyką.

Minimalistyczna konstrukcja mebli tworzy niezwykle interesujący kontrast do produktów organicznych i podkreśla subtelne materiały oraz kolor całej serii Zencha. Wyjątkową cechą konstrukcyjną jest tutaj elegancka rama o grubości zaledwie sześciu milimetrów. Tworzy ona jednolitą linię, która nadaje meblom wdzięk i charakter. 

Modułowe meble łazienkowe

Meble z kolekcji Zencha są zaprojektowane w sposób modułowy, co umożliwia ich rozmieszczenie na różne sposoby, na przykład jako otwarte półki lub szuflady z wbudowaną funkcją push-open oraz cichym domykaniem. W połączeniu z umywalką nabaltową, meble stają się pięknym dopełnieniem łazienki. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych: Biały Super Mat, Taupe Super Mat oraz Grafitowy Super Mat. 

Wanny inspirowane japońskimi termami Onsen

Wersja kwadratowa wanny wolnostojącej jest zainspirowana kształtem umywalki nablatowej. Użytkownik ma poczucie zanurzenia się w gorących źródłach, co przypomina udział w japońskiej kąpieli Onsen. Dodatkowo, wanna dostępna jest w dwóch kompaktowych wariantach o wymiarach 1600 x 850 mm oraz 1800 x 900 mm, w których można opcjonalnie zamontować funkcję hydromasażu/

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także