Perfekcyjny design w duchu slow life - nowości marki FDESIGN na 4 Design Days 2022

Perfekcyjny design w duchu slow life - nowości marki FDESIGN na 4 Design Days 2022

Autor: Justyna Łotowska
02 lut 2022 13:52

Jak połączyć świetne wzornictwo z troską o środowisko i filozofią slow life? Wie o tym nowa polska marka baterii FDESIGN. Jej kolekcje można było zobaczyć w tym roku w trakcie wydarzenia 4 Design Days. Odwiedziliśmy stoisko FDESIGN na 4DD. Zobaczcie, jak się prezentują piękne kolekcje baterii do łazienki i kuchni!

FDESIGN to nowa marka z segmentu premium, należąca do Grupy Ferro. Została stworzona z myślą o designerskiej perfekcji, walorach funkcjonalnych i  trwałości produktów, co potwierdzać ma długi okres gwarancji. W trakcie 4 Design Days na stoisku FDESIGN można było podziwiać najnowsze kolekcje baterii łazienkowych i kuchennych, zestawy natryskowe oraz akcesoria łazienkowe. 

 - Jesteśmy nową marką, która na rynku istnieje od kwietnia 2021 roku. W trakcie 4 Design Days zaprezentowaliśmy 8 podstawowych kolekcji baterii oraz nowości, które dopiero wejdą do sprzedaży w połowie 2022 roku - mówi Janusz Zagórski, przedstawiciel marki FDESIGN. - Wyróżnia nas na pewno podejście do jakości i długowieczności produktu. Zależy nam, by klient otrzymał produkt na lata, co więcej, proponujemy aż 7 lat gwarancji i serwis dojazdowy do klienta w 24 godzin od zgłoszenia - dodaje. 

Baterie FDESIGN - z myślą o zrównoważonym projektowaniu i odpowiedzialnym domu

O tym, że projektanci wnętrz, dostawcy, czyli producenci i dystrybutorzy, oraz przede wszystkim sami użytkownicy coraz większą wagę przykładają do tego, by wyposażenie domu wspierało środowisko, nie trzeba nikogo przekonywać. Dom zgodny z najnowszymi trendami to dom zrównoważony. Coraz bardziej cenimy też życie w stylu slow. Bliższe natury i bardziej świadome stają się też nasze wybory, w tym wybór wyposażenia wnętrz.

FDESIGN dobrze zrozumiało tę potrzebę, dlatego kolekcje baterii tej nowej marki bardzo dobrze wpisują się nurt odpowiedzialnego projektowania. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez wysoką jakość produktów, która potwierdza długa, bo aż siedmioletnia gwarancja. Baterie FDESIGN kładą też duży nacisk na oszczędzanie wody - nawet o 50% dzięki nowoczesnym aeratorom. Do produkcji baterii używa się mosiądzu o niskiej zawartości ołowiu (poniżej 2.2%). Producent zastąpił polipropylenowe syfony modelami mosiężnymi, stawia też na przyjazne środowisku opakowania - kartony kraft i folię z recyklingu.

FDESIGN na 4DD - designerskie kolekcje i ciekawe łączenia kolorów

Wśród ośmiu kolekcji baterii (Ardesia, Zaffiro, Seppia, Meandro, Lacrima, Breeza, Pinea i Flusso), które FDESIGN promowało na swoim stoisku w trakcie 4 Design Days, uwagę odwiedzających przykuwały z pewnością te, które w nowatorski sposób łączyły aksamitną czerń z połyskiem metalu. 

- Naszym hitem jest połączenie czarnego matu z różowym złotem, które wprowadziliśmy m.in. w kolekcji baterii Ardesia - dodaje Janusz Zagórski z FDESIGN. - Ardesia to kompletna seria, co znaczy, że znajdziemy w niej baterie umywalkowe, natryskowe, wannowe czy wannowo-natryskowe, także w wersji podtynkowej. Warto zwrócić uwagę, że w umywalkowych bateriach Aredesia zastosowano ciekawe rozwiązanie, jakim jest możliwość skierowania perlatora ku górze, by ułatwić np. mycie zębów - wyjaśnia Janusz Zagórski

W ofercie FDESIGN znalazły się także akcesoria w kolorach matu i różowego złota, które bez problemu można dobrać do baterii Ardesio, by łazienka zyskała spójny charakter. Kolekcja Ardesio to najpopularniejsza obecnie kolekcja z oferty FDESIGN i nie ma się czemu dziwić - jest designerska, a przy tym łączy styl glamour z najmodniejszym obecnie czarnym wykończeniem i subtelnymi złotymi akcentami.

Różowe złoto i czarny mat zestawia ze sobą także kolejna topowa kolekcja baterii Zaffiro. To baterie o nowoczesnym designie, zaprojektowane w duchu wielkomiejskiej elegancji, z intrygującymi detalami, które stworzą wysublimowany akcent w aranżacji łazienki lub kuchni (FDESIGN to także kolekcje baterii kuchennych).

Modny duet czerń-różowe złoto można też podziwiać w kolekcji Seppia, która utrzymana jest w klimacie art déco. Warto dodać, że serię Seppia dostępna jest też w matowej czerni lub w chromie. 

Styl vintage ciągle na topie

Wśród kolekcji marki FDESIGN, prezentowanych w trakcie 4 Design Days, nie zabrakło także produktów w klasycznym duchu. Vintage, retro czy modern classic to style, które cieszą się obecnie coraz większą popularnością, podobnie jak aranżacje w klimacie wnętrz dawnych kamienic. Na te potrzeby odpowiada kolekcja baterii Lacrima - z nutą nostalgii, ale jednocześnie bardzo współczesna. Uwagę przykuwają piękne detale, takie jak uchwyty przypominające krople łez czy tradycyjne pokrętła.

Lacrima to przepis na łazienkę klasycyzującą, niemal pałacową, ale zaadaptowaną do współczesnych potrzeb. Kolekcja dostępna jest w chromie lub w bardzo efektownym wykończeniu stary brąz. Na stoisku FDESIGN w trakcie 4DD zdecydowanie przyciągała wzrok wszystkich odwiedzających. 

Chcesz wiedzieć więcej o bateriach FDESIGN? Zajrzyj na stronę producenta

Zaloguj się

Zobacz także