PARTNER PORTALU
Remont łazienki i kuchni. Świetne pomysły, piękne inspiracje!

Remont łazienki i kuchni. Świetne pomysły, piękne inspiracje!

Autor: KFA Armatura
14 lip 2021 07:53

Lato i wakacje to najlepszy czas na remont łazienki oraz kuchni. Mamy więcej czasu, często puste mieszkanie i idealnie warunki pogodowe. Warto z nich skorzystać. Remont nie musi być duży, bo nawet małe zmiany mogą zapewnić świetne efekty.

Nadeszło lato i wakacje, a wraz z nimi sezon na remonty – ilu z nas tak właśnie spędza urlop? Jak pokazują różne badania jest to nawet 40% naszego społeczeństwa. Wynika to z faktu, że w wakacje mamy po prostu więcej czasu, dzieci wyjeżdżają na kolonie, a przy ładnej pogodzie łatwo można wywietrzyć pomieszczenia, na przykład po malowaniu. Myśląc o wakacyjnym remoncie, niekoniecznie od razu trzeba skuwać płytki w łazience czy wymieniać wszystkie meble w kuchni… mała odmiana może jednak wiele zmienić.

Czy to konieczne?

Zapewne wielu panów czytających ten artykuł już łapie się za głowę: „Kochanie, czy to naprawdę konieczne?”. Nie każdy ma ochotę spędzać wakacje na placu budowy. Jeśli jednak czujemy, że nadszedł czas na zmiany, zacznijmy od czegoś prostego, co da doskonały efekt. Odświeżona kuchnia czy łazienka z pewnością ucieszy wszystkich domowników i jeszcze może przynieść wymierne korzyści ekonomiczne i ekologiczne.

Zobacz, co można zyskać w łazience…

Po pierwsze przy niewielkiej zmianie w łazience, możemy znacząco zredukować zużycie wody. A to zarówno duża oszczędność dla naszego portfela, jak i ulga dla środowiska. Weźmy pod lupę 4-osobową rodzinę mieszkającą w mieszkaniu (bez ogródka). Zużycie wody możemy podzielić na kategorie, aby było łatwiej liczyć. Pierwsza kategoria to umywalka + zlewozmywak (25%), a druga: wanna/natrysk + WC + pralka, zmywarka (75%). Baterie kuchenne i umywalkowe typowe zużywają 12 l/min, a baterie zlewozmywakowe i umywalkowe oszczędne 6 l/min. Jeśli miesięczne zużycie wody w takim gospodarstwie to około 16 m³/m-c, a dzięki bateriom oszczędnościowym może je zredukować o 12,5%, to mamy rocznie 24 tysiące litrów wody mniej! A to jedynie wymiana baterii na takie wyposażone w odpowiedni, ekologiczny napowietrzacz.

Na rynku dostępnych jest sporo pięknych baterii umywalkowych o ograniczonym przepływie. Warto zwrócić uwagę na serie Logon oraz Mokait marki KFA Armatura. Obie dostępne są w dwóch kolorach: chromie oraz matowej czerni, a zamontowane w nich napowietrzacze zmniejszają zużycie do poziomu 6 litrów na minutę. Co ważne, dostępne są zarówno w wersjach niskich, jak i wysokich do umywalek nablatowych. Jeśli postanowimy wymienić całą armaturę łazienkową na inny kolor, na przykład czarny, gdy do tej pory mieliśmy tradycyjne chromowane baterie, całe pomieszczenie odmieni swój wygląd. Natomiast gdy nie mamy chęci na całościową zmianę, dobierzmy jedynie nową baterię umywalkową w tradycyjnym designie, a z pewnością spasuje do posiadanych obecnie produktów. Taką klasykę w ekologicznym wydaniu oferuje KFA Armatura w linii Abasha.

… i w kuchni

Kuchnia to serce naszych domów, warto o nią zadbać podczas wakacyjnej metamorfozy. Nie trzeba od razu wymieniać wszystkich mebli, ale może na przykład zainwestować w nowy blat wraz z nowym zlewozmywakiem i baterią kuchenną. Taka przemiana będzie wizualnie spektakularna, bo blat to duża powierzchnia, a zmiana baterii kuchennej może całkowicie odmienić nasz sposób korzystania ze strefy zmywania.

Po pierwsze nowa bateria może zmniejszyć zużycie wody nawet o połowę. A po drugie wybierając innowacyjne rozwiązania, ułatwimy sobie życie. Produktem wartym uwagi są baterie uruchamiane dotykowo, takie jak na przykład Tauri TouchMe, w których niskie zużycie wody (około 7 l na minutę!) jest dodatkowo ograniczone przez szybkie włączanie i wyłączanie baterii.

 

Inną nowatorską i ekologiczną opcją jest bateria kuchenna z funkcją filtrowania wody, taka jak na przykład Mungo z oferty KFA Armatura. Dzięki niej nie będziemy musieli już kupować wody w plastikowych butelkach! Czyli staniemy się super ekologiczni.

 

Przy założeniu, że powinniśmy dla naszego zdrowia wypijać 1,5 litra wody dziennie to miesięcznie jest to około 30 butelek PET, które wyrzucamy do kosza. To łącznie 1,5 kg plastiku! Na jedną osobę. Czyli rocznie 4-osobowa rodzina potrafi wygenerować około 70 kg plastikowych śmieci z samych tylko butelek po wodzie. Pomyślcie, jak wiele dobrego zrobicie dla planety, gdy zaczniecie pić wodę prosto z kranu.

Jak działają takie baterie? Wkład filtrujący do baterii Mungo jest montowany bezpośrednio pod zlewem. Co ważne, producent KFA Armatura dostarcza pierwszy filtr w zestawie więc o nic nie trzeba się martwić. Po zamontowaniu, aby cieszyć się filtrowaną wodą, wystarczy nacisnąć przycisk na froncie wylewki i podstawić szklankę. Jeden filtr wystarcza na 6000 litrów wody lub okres 6 miesięcy. Nie jest drogi – kosztuje kilkadziesiąt złotych, czyli znacznie mniej niż butelkowana woda.

Przekonani?

Najtrudniejsza jest zawsze decyzja o rozpoczęciu remontu, potem jest już tylko łatwiej. Lato to świetny czas na zmiany – nie tylko we wnętrzach, ale też w sposobie życia. Warto postawić na rozwiązania proekologiczne i dzięki małej metamorfozie, zrobić coś wielkiego dla naszej planety.

Więcej na: www.kfa.pl

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także