PARTNER PORTALU
Świetna kolekcja do łazienki. Te baterie są naprawdę ponadczasowe!

Świetna kolekcja do łazienki. Te baterie są naprawdę ponadczasowe!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
04 paź 2021 09:53

Axor One to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kolekcji armatury wannowej, prysznicowej i umywalkowej. Jak powstała ta designerska kolekcja i co wchodzi w jej skład? Przeczytajcie!

Jak się to wszystko zaczęło? Najpierw, w 2015 roku, Edward Barber i Jay Osgerby stworzyli interaktywny element sterujący do prysznica. Dwa lata później dołączyła do niego odpowiadająca mu główka prysznicowa. A już w roku 2021 projektanci zaprezentowali uzupełniające kolekcję Axor One armaturę umywalkową, wannową i prysznicową.

Zamysłem projektantów było, aby cała seria wyróżniała się walorami użytkowymi, przejrzystością dostępnych funkcji oraz kontrolą nad parametrami wody. Jak te założenia przełożyły się na praktykę? Uchwyty baterii wprowadzają nowy tryb interakcji. Poprzez jedno naciśnięcie możemy włączyć lub wyłączyć wodę, a obracając w prawo, zwiększamy temperaturę. To działanie nie wymaga wysiłku, jest intuicyjne i ultraprecyzyjne.

To samo myślenie projektowe charakteryzuje pozostałe elementy kolekcji. Dla przykładu moduł termostatyczny wykorzystuje duże, wyraźnie oznaczone, bardzo czułe przyciski, aby zapewnić intuicyjne sterowanie poszczególnymi rodzajami strumienia pod prysznicem lub w wannie, podczas gdy duże pokrętło termostatu zapewnia kontrolę temperatury i ilości wody. Z kolei zestaw prysznicowy jest połączeniem głowicy, główki prysznicowej, drążka prysznicowego i przyłącza węża. 

Ogółem kolekcja Axor One oferuje 31 produktów, w tym baterie jedno-, dwu- i trzyotworowe, baterie ścienne, stojącą baterię wannową z główką prysznicową oraz moduł termostatyczny. Gama produktów prysznicowych obejmuje głowice łączące strumień Rain i PowderRain, główkę prysznicową z funkcją PowderRain, a także zestaw prysznicowy z przyłączem ściennym. 

Producent: Axor

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także