Tak urządzisz małą łazienkę: dobre projekty i porady eksperta

Tak urządzisz małą łazienkę: dobre projekty i porady eksperta

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 wrz 2020 16:14

Urządzenie małej i bardzo małej łazienki to nie lada wyzwanie. Jak sprawić, aby korzystanie z niej było przyjemne i komfortowe oraz aby łazienka wyglądała schludnie? Zobaczcie przykłady dobrych wnętrz i przeczytajcie, co radzą eksperci.

Mała czy niewymiarowa łazienka może powodować wiele problemów z jej urządzeniem. Na szczęście na rynku istnieje wiele produktów i rozwiązań, które możemy zastosować w tak trudnych aranżacyjnie warunkach. Dodatkowo w wyjątkowo trudnych aranżacyjnie łazienkach wielu producentów oferuje  możliwość wykonania produktu (np. kabiny prysznicowej) na indywidualne zamówienie w zakresie zmiany wysokości, szerokości jak i wykonania wcięć lub zrobienia skosów. 

W małych łazienkach należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach dotyczących kwestii użytkowych kabin. Ze względu na niewielką ilość miejsca polecamy modele z drzwiami rozsuwanymi, które nie zabierają cennego miejsca podczas wchodzenia i wychodzenia z nich. Konstrukcje z drzwiami rozsuwanymi to przede wszystkim kabiny półokrągłe, kwadratowe i prostokątne oraz drzwi wnękowe. W niewielkich łazienkach zastosować możemy również narożną kabinę pięciokątną. Mnogość rozwiązań pozwala na dostosowanie łazienki do indywidualnych preferencji użytkownika. Przy wyborze postawmy jednak na szyby transparentne w kabinach prysznicowych, dzięki czemu optycznie powiększymy wnętrze - doradza Robert Rachowski, ekspert marki Sanplast. 

Kabina walk-in do małej łazienki

Kolejnym niebanalnym pomysłem na prysznic w małej łazience to kabina Walk-in posadowiona na niewielkim i płaskim brodziku kwadratowym lub prostokątnym. Takie rozwiązanie jest idealne także do niewielkich przestrzeni. Praktycznie bezprofilowa konstrukcja kabin Walk-in nie pomniejszy nam łazienki oraz nada jej subtelności. Warto również pamiętać o tym, iż montaż kabiny bezpośrednio na posadzce lub na brodziku w nią wpuszczonym zapewnia bezbarierowe poruszanie się, co jest szczególnie istotne, kiedy z prysznica korzystają osoby starsze lub z ograniczoną sprawnością ruchową.

Idealny do małych wnętrz jest styl minimalistyczny. Pomieszczenie powinno zostać utrzymane w jasnych kolorach. Ograniczyć powinniśmy także wszelkiego rodzaju dodatki, aby ich ilość nie zaburzała harmonii w łazience. Kwestie wyboru wypełnień w kabinach paść powinny na szyby transparentne, które optycznie powiększą wnętrze. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także