Trendy 2020: złota łazienka. 7 wnętrz, które pokochasz

Trendy 2020: złota łazienka. 7 wnętrz, które pokochasz

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 wrz 2020 12:32

Po latach popularności minimalistycznych aranżacji nadszedł czas na zmiany. Do łazienek wkraczają złote akcenty. Nie ma tu jednak przepychu i przesadzonych stylizacji, jest za to spójność i harmonia. Szlachetne barwy i materiały znajdują odzwierciedlenie w detalach.

Nawet najmniejsze elementy mają istotne znaczenie w aranżacji. Często stają się punktem centralnym i niczym biżuteria nadają ton całej stylizacji. Dlatego też urządzając łazienkę warto przemyśleć w szczególności dobór takich rozwiązań, jak armatura sanitarna, przycisk spłukujący czy odwodnienie prysznicowe. W tym przypadku wachlarz możliwości jest szeroki, bowiem złoto niejedno ma oblicze.

Czerwone złoto w łazience

Pierwszą propozycją jest czerwone złoto. Sprawdzi się w łazienkach urządzonych w kobiecym stylu, w których subtelny wdzięk, szlachetne materiały i wyraziste akcenty wzajemnie się uzupełniają. W porównaniu do klasycznej wersji jest bardziej delikatne, stonowane i minimalistyczne. To propozycja dla osób ceniących z jednej strony ponadczasowość w aranżacji, z drugiej – lekkość i nowoczesną elegancję. Czerwone złoto współgra stylistycznie z bielą, ciepłymi beżami, pudrowym różem, kremowymi i szampańskimi odcieniami.

Złoto w wersji klasycznej: dobry pomysł do łazienki

Złoto w wersji klasycznej wprowadza do wnętrza ciepło i elegancję. Niezwykle ważne jest, aby zestawić je z bardziej stonowanymi barwami, takimi jak biel i czerń. Taka kolorystyka pozwoli wydobyć jego urok i nadać aranżacji wyrafinowany charakter. Warto także zadbać o spójność wizualną. Teraz, dzięki innowacyjnej technologii i powłokom PVD, producenci oferują do armatury sanitarnej także przycisk spłukujący i profil prysznicowy. Takie rozwiązania pozwolą nam zadbać o harmonię i stworzyć ponadczasowe wnętrze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także