×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Trendy w łazience 2023 roku. Zobacz co będzie modne!

Trendy w łazience 2023 roku. Zobacz co będzie modne!

Autor: Ewa Kozioł
30 sty 2023 15:15
Aktualizacja: 30 sty 2023 15:50

Na co zatem zwrócić uwagę urządzając łazienkę w 2023 roku? Co będzie modne w wystroju łazienek? Oto mały przewodnik. Te trendy zagoszczą w łazienkach nie tylko w 2023 roku, ale również na w kolejnych latach.

  • Potrzeba harmonii, spokoju, prostoty jest obecnie bardzo charakterystyczna dla projektowania we wnętrzach. To owocuje popularnością Japandi, czyli jednej z wersji minimalizmu.
  • Desenie i motywy zaczerpnięte z natury są coraz bardziej śmiałe, wyszukane, i obecne w łazience. Stąd producenci płytek chętnie odtwarzają faktury kamieni.
  • W 2023 roku nawiązywać będziemy do rozmaitych historycznych epok. Styl vintage daje niezwykłe możliwości podkręcania charakteru wnętrza detalami.

– Obserwowanie tego, co dzieje się na targach czy w showroomach najlepszych producentów, codzienne spotkania z architektami i projektantami wnętrz. To wszystko pozwala nam rozpoznać i przewidzieć potrzeby osób, które będą urządzały łazienkę w 2023 roku – mówi Beata Kuligowska z Bozza Concept’n Design. – Warto zauważyć, że współczesne propozycje producentów odpowiadają na potrzeby osób oczekujących od łazienki różnych bodźców. Raz będzie to przestrzeń odtwarzająca porządek natury, innym razem łazienka urządzona na sentymentalną nutę albo ożywiająca zmysły rozmaitością wzorów i kolorów – dodaj Kuligowska.

Marka Rubinetterie kolekcja Old iIaly. Fot. Bozza Concept’n Design

Japandi, czyli ocieplony minimalizm

Potrzeba harmonii, spokoju, prostoty jest obecnie bardzo charakterystyczna dla projektowania, tak w modzie, jaki i we wnętrzach. To owocuje popularnością Japandi, czyli jednej z wersji minimalizmu. Mieszają się w nim skandynawski umiar i zamiłowanie do naturalnych materiałów z japońską harmonią i funkcjonalnością. Dzięki popularności Japandi zwrócimy się jeszcze bardziej ku ekologii. Będziemy wybierać kolory i surowce zbliżające nas do natury i zapewniające dobre samopoczucie. Jakie one będą? Barwy będą podobne do tych popularnych w tym roku, czyli bogata ochra, spalona pomarańcza, ale też delikatniejsze odcienie, jak ciemnoszary i kremowy. Z kolei materiały to drewno, kamień. To wszystko znajdzie wyraz w tym, jak będą wyglądały wanny, umywalki, płytki i akcesoria, czyli całe wyposażenie łazienek.

Duravit kolekcja Zencha. Fot. Bozza Concept’n Design

Silnie zaznaczone wzory natury

Otaczanie się bogactwem niepowtarzalnych form, w które obfituje przyroda daje ukojenie. Desenie i motywy zaczerpnięte z natury są coraz bardziej śmiałe, wyszukane, i obecne w łazience. Stąd producenci płytek chętnie odtwarzają faktury kamieni, których złoża już się wyczerpują. Dzięki nowoczesnym technologiom dziś trudno jest odróżnić naturalny kamień od wielkoformatowego gresu. Uwagę przyciągają odcienie zieleni, błękitu, różu oraz mocno zarysowane żyły widoczne na powierzchni. Przejawem trendu „naturalnego” są również ożywiające wnętrza płytki, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak tapety – znajdziemy na nich motywy zwierząt, bogatą kolorystykę, ciekawe kontrasty i fantazyjne roślinne wzory.

Płytki marki FAP Ceramiche. Fot. Bozza Concept’n Design

Nostalgiczny vintage

W 2023 roku nawiązywać będziemy do rozmaitych historycznych epok. Styl vintage daje niezwykłe możliwości podkręcania charakteru wnętrza detalami. – Odpowiednio dopasowana ceramika i bateria retro pozwala cofnąć łazienkę w czasie. Spośród propozycji Bozza można stworzyć zarówno wizję pastelowych snów z lat 30, przepyszny styl wiktoriański, jak i impresję na temat szalonego postmodernizmu.

Kolekcja płytek marki Apavisa. Fot. Bozza Concept’n Design

Odważny industrial

Styl industrialny, odkąd wyszedł poza ramy zamieszkanych przez artystów starych nowojorskich manufaktur i wkroczył do najbardziej eleganckich salonów, cały czas jest modny. Trudno się oprzeć jego malarskości i odważnym kontrastom. Jak będzie się przejawiał w łazienkach 2023 roku? – Poprzez dodawanie surowych akcentów, intensywnie teksturowych powierzchni. Beton, ciemne drewno, odsłonięta cegła, szkło, miedź i czarne akcenty w detalach. To wszystko zobaczymy w wyposażeniu łazienek w kolejnych sezonach – opowiada Beata Kuligowska, Bozza Concept’n Design.

Płytki marki Fiandre kolekcja Marmi Maximum. Fot. Bozza Concept’n Design

Ostatnie lata w projektowaniu wnętrz łazienek, pokazują siłę popularnych od kilku lat trendów. Wiele z nich na dobre skradło nasze serca. Może więc nie warto cały czas podążać za czymś nowym, a zaufać temu, co jest sprawdzone, a przede wszystkim trwałe, estetyczne i dobrej jakości? W swoich wyborach zawsze też dobrze jest wesprzeć się doświadczeniem architektów wnętrz. Szczególnie w przypadku łazienek, w których wszystko – technologia, dobór kolorów, materiałów i każdy detal – pracują na nasz komfort.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także