Umywalka do łazienki. Jaki model wybrać? Dobry poradnik!

Umywalka do łazienki. Jaki model wybrać? Dobry poradnik!

Autor: Ewa Kozioł
24 paź 2022 11:29

Jaką umywalkę wybrać do łazienki? Czy lepszy będzie model stawiany na blat czy meblowy? Co najlepiej sprawdzi się w nowoczesnej łazience? Podpowiadamy. Sprawdź, w jakich wnętrzach najlepiej będą wyglądać poszczególne typy umywalek. 

  • Umywalki do postawienia na blat są bardziej wyeksponowane, przez co stanowią mocniejszy akcent w całej aranżacji. 
  • Właściciele niewielkich łazienek mogą poszukać modeli zaprojektowanych specjalnie z myślą o tego rodzaju wnętrzach. 
  • Możemy też zdecydować się na tak zwane umywalki meblowe. Są to modele instalowane do ściany, które można montować z dopasowanym zestawem mebli łazienkowych.
  • Jeżeli z kolei mamy do dyspozycji nieco więcej przestrzeni w łazience, warto zastanowić się nad kupnem szerokiej, podwójnej umywalki.

Zastanawiając się nad tym, który model umywalki najlepiej wpisze się w styl naszej łazienki, warto wziąć pod uwagę to, czy potrzebujemy umywalki do postawienia na blat, czy też umywalki meblowej. 

Dopasowana do wielkości łazienki

To, na jaki typ umywalki się zdecydujemy, jest tak naprawdę kwestią naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak pamiętać, że umywalki do postawienia na blat są bardziej wyeksponowane, przez co stanowią mocniejszy akcent w całej aranżacji. Model zaokrąglony doda przy tym naszej łazience lekkości i łagodności, z kolei prostokątny lub kwadratowy podkreśli jej nowoczesny, wyrazisty, industrialny sznyt.

Fot. Geberit

Właściciele niewielkich łazienek mogą poszukać modeli zaprojektowanych specjalnie z myślą o tego rodzaju wnętrzach. Zaletą mniejszych umywalek jest to, że nie przytłaczają wnętrza swoim rozmiarem. Podobnie jak większe modele, są też funkcjonalne, ponieważ dzięki nim zyskujemy pojemną przestrzeń pod blatem, w której możemy przechowywać kosmetyki i przybory toaletowe.

Możemy też zdecydować się na tak zwane umywalki meblowe. Są to modele instalowane do ściany, które można montować z dopasowanym zestawem mebli łazienkowych. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pokochają miłośnicy prostych, spójnych i klasycznych form.

Fot. Koło

Jeżeli z kolei mamy do dyspozycji nieco więcej przestrzeni w łazience, warto zastanowić się nad kupnem szerokiej, podwójnej umywalki. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla większych rodzin – dzięki niemu nasze dzieci nigdy nie będą walczyć o dostęp do umywalki. Oprócz modeli meblowych, marka Koło oferuje również podwójne umywalki stawiane na blat.

Dopasowana do stylu łazienki

Funkcjonalność to jedno, jednak równie istotne są względy estetyczne. W łazience ultranowoczesnej lub w stylu minimalistycznego glamouru, a także tej utrzymanej w nieco bardziej vintage’owym klimacie, a nawet w awangardowym stylu art déco znakomicie sprawdzą się modele z kolekcji Variform marki Koło. Umywalki z tej linii charakteryzują geometryczne formy – to jedna z najbardziej uniwersalnych linii tej marki. Do wyboru mamy zarówno modele nablatowe, jak i meblowe.
Równie uniwersalna jest też seria Geberit iCon. Umywalki o lineralnym designie, delikatnie zaokrąglonym wnętrzu i kontrastujących, wyrazistych liniach zewnętrznych świetnie podkreślą wystrój łazienek utrzymanych w najrozmaitszej stylistyce. 

Fot. Geberit

Jeżeli z kolei chcemy urządzić naszą łazienkę w wyraźnie minimalistycznym, nowoczesnym stylu, warto zastanowić z się nad kolekcją eleganckich mebli i ceramiki Nova Pro Premium marki Koło. Miłośników aranżacji w duchu „mniej znaczy więcej” zachwyci również designerska kolekcja Geberit Xeno². Mocnym, wyrazistym liniom zewnętrznym towarzyszą miękkie, naturalne kształty wewnątrz umywalki. Z kolei do przytulnej, nieco rustykalnej łazienki w stylu „modern farmhouse” doskonale sprawdzą się umywalki o miękkich, organicznych formach, którym zarazem nie brakuje elegancji i naturalnej lekkości. Najlepszym wyborem będzie umywalka z kolekcji Geberit myDay. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także