PARTNER PORTALU
Umywalki ze stali - w kolorach inspirowanych naturą

Umywalki ze stali - w kolorach inspirowanych naturą

Autor: Anna Usakiewicz
01 kwi 2019 08:13

Inspiracją dla nowych wykończeń były inspiracje naturą: głębia oceanu i kolor wody były używane jako modele wraz z naturalnym ułożeniem i kolorem kamieni.

W marcu 2019 r. podczas ISH we Frankfurcie firma Alape zaprezentowała umywalki z dwiema nowymi powierzchniami : "Terra" urzeka swoją matową, nowatorską proszkowaną powierzchnią i pastelowymi kolorami, natomiast "Aqua" przezroczystą przypominającą szkło o bogatych ciemnych odcieniach granatu i zieleni.

Firma Alape wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem w produkcji ze szkliwionej stali i nieustannie tworzy nowe wzory z tego materiału. W ostatnich latach, dzięki frezowaniu firmie udało się osiągnąć stal o grubości zaledwie 3 mm, czego efektem są lekkie, smukłe umywalki. Jeśli chodzi o szklenie, Alape kontynuuje eksperymenty z coraz nowszymi mieszankami materiałów. Teraz firma stworzyła dwie nowe powierzchnie, spełniające wysokie standardy jakości, które sama sobie stawia. To, co zaczęło się dwa lata temu od "Bicolor" i "Metallic Dark Iron", kontynuuje teraz "Terra" i "Aqua".

Inspirowane naturą

Opracowując nowe powierzchnie, Alape zwróciło uwagę na zwiększone zapotrzebowanie na projekty dotyczące przestrzeni życiowej. Łazienka jest coraz częściej wykorzystywana do regeneracji i rekreacji. Oprócz funkcjonalności, coraz większą rolę odgrywa panująca w niej atmosfera. Dlatego producent zdecydował się na wkroczenie do nowej dziedziny. Inspiracją dla nowych wykończeń były inspiracje naturą: głębia oceanu i kolor wody były używane jako modele wraz z naturalnym ułożeniem i kolorem kamieni.

"Terra" to nowa powierzchnia Alape o mineralnym charakterze. Matowa, przypominająca proszek przywodzi na myśl najdrobniejsze cząstki minerałów. Zanim dotkniesz powierzchni poczujesz jej aksamitną i ciepłą atmosferę. Kolorystyka w odcieniach szarości na wszystkich czterech powierzchniach (Nordic Matt / Oyster Matt / Silk Matt / Gravel Matt) podkreśla ten zmysłowy charakter i wrażenie przyjemnej miękkości. W swej naturalności i autentyczności kolory pozwalają zarówno na harmonię, jak i wzajemną dominację z otaczającymi materiałami.

Zobacz także: 5 pomysłów na luksusową łazienkę

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także