Kawaii – gorący kolorystyczny trend w aranżacji łazienek. Zdjęcia, inspiracje

Kawaii – gorący kolorystyczny trend w aranżacji łazienek. Zdjęcia, inspiracje

Autor: Justyna Łotowska
18 marz 2022 11:41

Reprezentuje słodycz, radość, odwagę. Oto kawaii – kolorystyczny trend w aranżacji wnętrz, który w ostatnich miesiącach zdobył licznych fanów na Instagramie. Odkrywamy jego prawdziwy urok i podpowiadamy, jak wprowadzić kolory kawaii do łazienki.

Poszukując inspiracji wnętrzarskich, odbywamy podróż do Japonii. Przywozimy z niej pomysł na aranżację pomieszczeń sanitarnych w stylu kawaii, który opisać możemy w takich słowach jak „słodki”, „uroczy”, „śliczny”.

Kawaii - trend wnętrzarski z Japonii

Łazienka urządzona w tym duchu jest subtelna, jasna, lekka, wypełniona geometrycznymi formami. W palecie dominują pastelowe odcienie – róże, błękity i miętowa zieleń. Ciepłe, wręcz cukierkowe barwy wypełniają wnętrze, wprowadzając do niego kojący, sprzyjający relaksowi klimat. Nie brakuje tu także energii i designerskich rozwiązań. Minimalizm w takiej aranżacji nie ma jednak nic wspólnego z surowością znaną np. ze stylu skandynawskiego. To przyjazny azyl, w którym z łatwością można przenieść się w bajkowy świat marzeń.

Łazienka w stylu kawaii zachwyca delikatną urodą. Przywodzi na myśl chwile dzieciństwa, smak mlecznych landrynek, słodkich pianek i owocowych lodów. Nie znajdziemy tu mocnych barw, ale prostotę i minimalizm. Decydując się na ten styl, warto rozważyć wybór jednego lub dwóch pastelowych odcieni. Kolorystyka wnętrza powinna być bowiem wyważona.

- Dla przykładu - mozaikę ścienną w różowej lub błękitnej barwie możemy zestawić z białą ceramiką i elementami wyposażenia wnętrz o holograficznym lub metalicznym wykończeniu. Dzięki temu podbijemy dodatkowo charakter aranżacji i wprowadzimy do niej świeżość oraz oryginalny urok – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Styl kawaii wyróżnia się nie tylko pastelową kolorystyką, ale także obłymi kształtami. Meble oraz ceramika są oszczędne – przypominają figury geometryczne o często zaokrąglonych narożnikach i owalnych akcentach. Proste formy – charakterystyczne dla tego nurtu – podkreślają minimalizm współczesnych aranżacji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także