Łazienka inspirowana zimą – wnętrza z klimatem

Łazienka inspirowana zimą – wnętrza z klimatem

Autor: Anna Usakiewicz
23 gru 2014 12:43

Jak jest zimowa łazienka? Oczywiście biała, ale przytulnie ocieplona. Dodatkiem drewna lub blaskiem ognia na kominku.

Pory roku wpływają na nasze nastroje, ale też podpowiadają jak urządzić wnętrze. Wiosną chcemy, żeby wszystko było zielone: dodatki, akcesoria, ręczniki. Latem mamy ochotę urządzić łazienkę w stylu marynistycznym. Jesień to czas beżów i brązów, a zima? Zima to czas bieli. Ośnieżone szczyty gór, czapy śniegu na gałęziach drzew, szron na szybie... wszystko to może być źródłem inspiracji.

Zimowa łazienka to wnętrze białe, jasne i przestronne, ale także przytulne. Aby chłód pozostał za oknem robimy wszystko, aby ocieplić nasze wnętrze - dosłownie, czy choćby tylko wizualnie. W łazience rolę "ocieplacza" doskonale pełni drewno. Zastosowane w aranżacji pod postacią okładzin ścian, blatów, frontów mebli. Może być naturalne, ale wnętrze ocieplą także drewnopodobne płytki. 

Jeżeli szukamy prawdziwego źródła ciepła w łazience sprawdzi się kominek. Zapewni nie tylko blask ognia, który przyjemnie ogrzeje, widok pięknych płomieni, które cieszą oko, ale stanie się też prawdziwym centrum łazienkowej strefy relaksu. Wystarczy postawić obok wygodny fortel, aby po kąpieli odpocząć z książką w ręku.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także