PARTNER PORTALU
Bardzo mała łazienka – tak ją urządzisz z projektantem

Bardzo mała łazienka – tak ją urządzisz z projektantem

Autor: Anna Usakiewicz
30 sty 2015 09:59

Mała łazienka może być modna i praktyczna. Sprawdzone patenty i przepisy na małe wnętrza mają architekci. Zobaczcie jakie pomysły możecie zrealizować w swoich łazienkach.

Nawet łazienka o powierzchni 2-3 m kw. może być funkcjonalna. Optycznie powiększa ją lustra i lśniące powierzchnie - płytek ceramicznych i lakierowanego MDF-u. Niezawodnym kolorem aranżacji będzie biel. Zawsze modna, elegancka, dodająca wnętrzom wizualnej przestrzeni. Ten kolor sprawia, że nawet małe pomieszczenia stają się jasne i pogodne.

Małe łazienki to zwykle wąskie wnętrza. Dlatego musimy zdecydować się na wannę lub prysznic. Prysznic najlepiej umieścić w głębi pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem będą drzwi do wnęki. A zastąpienie tradycyjnego brodzika modnym odpływem liniowym w posadzce i wykończenie podłogi w całej łazience jednakowym materiałem sprawi, że będzie wydawać się większa. Taki sam efekt wizualny, ale także praktyczny uzyskamy wybierając wersje podwieszane sedesów, bidetów oraz szafek podumywalkowych.

Decydując się na wannę warto dokupić do niej parawan nawannowy. Jedna szklana ścianka sprawi, że z wanny będziemy mogli korzystać jak z prysznica. To tak jakby w małej łazience zmieściła się zarówno wanna jak i kabina prysznicowa. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także