PARTNER PORTALU
Bardzo mała łazienka – wygodna, z pralką i prysznicem

Bardzo mała łazienka – wygodna, z pralką i prysznicem

Autor: Małgorzata Nietupska
28 kwi 2014 07:23

Oto przykład jak pomysłowo zagospodarować niespełna 4 metry kwadratowe powierzchni. Tak aby, oprócz umywalki i sedesu, zmieściły się duży prysznic, pralka, kilka szafek i szafa.

Przed remontem łazienka była jeszcze mniejsza. Aby wygospodarować miejsce na pralkę i zabudowę gospodarczą, powiększono ją kosztem sypialni znajdującej się za ścianą. Korzyść jest podwójna, bo w sypialni powstała wygodna wnęka na biurko i zabudowę meblową.

Miejsce na przechowywanie

Właścicielowi zależało, aby w łazience było jak najwięcej miejsca na przechowywanie, ale bez eksponowania szaf i szafek. Dlatego oprócz pojemnej zabudowy z pralką (na detergenty, środki czystości, zapasowe ręczniki), wykonane zostały dodatkowe szafki – z ciemnoszarej płyty meblowej - pod umywalką oraz w niszy nad zabudową podwieszanego sedesu. Choć pojemne, nie pomniejszają optycznie łazienki, dyskretnie wtapiając się w aranżację.

Triki optyczne

Pomysłów na wizualne powiększenie małej powierzchni jest tutaj więcej. Aby nie dzielić przestrzeni, zamiast tradycyjnego, białego brodzika, w podłodze zaprojektowano odpływ liniowy. Sedes i szafka umywalkowa zaś to modele podwieszane, uniesione nad podłogą. Dzięki temu nie anektują cennych centymetrów, dając wrażenie większej przestrzeni. Jedynym elementem dzielącym jest tafla matowego szkła, wyznaczająca strefę prysznica. Choć nieprzezierna, nie zatrzymuje jednak światła wpadającego do łazienki przez okno, co także przekłada się na efekt powiększenia pomieszczenia.

Płytki jak kamień

Tło aranżacji tworzą płytki ceramiczne marki Opoczno stylizowane na kamień. Na ściany wybrano format 30x40 cm, a podłogę – 30x30 cm.  Ponadczasowy wzór uspokaja przestrzeń i elegancko kontrastuje z szarością mebli.

Zobacz całe mieszkanie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także