PARTNER PORTALU
Biała łazienka: tak urządzają ją inni

Biała łazienka: tak urządzają ją inni

Autor: Anna Sołomiewicz
20 paź 2017 17:00

Biała łazienka nie wychodzi z mody. Zobaczcie, jak urządzają ją inni!

Polacy urządzający łazienki mają swoje ulubione kolory, którym pozostają wierni. Wśród nich zdecydowanie wymienić trzeba beże, szarości oraz, oczywiście, biel. Białe łazienki są na topie już od kilku dobrych lat, a za wyborem tego koloru do aranżacji wnętrza przemawia wiele argumentów... praktycznych. 

Osoby sceptycznie nastawione wobec bieli zawsze powołują się na problem szybkiego brudzenia się białych powierzchni i utrzymania ich w czystości. I choć rzeczywiście, na gładkiej, białej, jednolitej ścianie wszelkie zacieki czy osiadający kurz będą bardziej widoczne niż np. na płytce ceramicznej o dropiatej fakturze, to biel wcale nie jest najtrudniejszym kolorem do utrzymania w wizualnej czystości. Kamień oraz kurz zdecydowanie bardziej widoczne są na ciemnych kolorach. 

Biała łazienka jest natomiast z wszech miar praktyczna jeżeli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie. Kolor biały jak żaden inny pozwala stworzyć we wnętrzu wrażenie większej przestrzeni. Jest również świetny wówczas, gdy łazienka nie ma dostępu do naturalnego światła (co wcale nie jest przecież rzadkim zjawiskiem w polskich blokach). 

Biel jest również ponadczasowa. Moda na kolory we wnętrzach przemija. Tegoroczną barwą jest soczysta zieleń greenery, ale specjaliście z Instytutu Pantone już ogłosili najmodniejsze kolory jesieni i zimy, a wśród nich takie barwy, jak śliwkowy fiolet czy pudrowy róż. Biel nigdy nie wychodzi z mody, a co więcej, stanowi także uniwersalne tło dla innych barw, pozwalając tym samym zmieniać dodatki w nawiązaniu do obowiązujących trendów. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także