PARTNER PORTALU
Biała łazienka z drewnem - zobacz gotowy projekt

Biała łazienka z drewnem - zobacz gotowy projekt

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
10 maj 2016 08:46

W tym przestronnym wnętrzu królują naturalne materiały – jasny wapień z widocznymi odciskami skamielin, jak również piękna mozaika z teaku. Stonowane kolory sprawiają, że aranżacja ma ponadczasowy charakter.

Jak zaznacza autor projektu, arch. Piotr Stanisz, tej łazienki w pierwotnym zamyśle miało nie być. Na parterze domu stworzono już bowiem gościnną toaletę oraz salon kąpielowy – trzecia łazienka powstała więc nadprogramowo - początkowo miała być pralnią. Pani domu uznała jednak, że ta spora przestrzeń może być wnętrzem, z którego okazjonalnie będą korzystali goście lub odwiedzająca rodziców córka studentka. W specjalnym schowku przy wannie ukryto pralkę, której na co dzień nie widać.

Drewno teakowe

Rolę główną w tej eleganckiej łazience gra wygodna wanna oraz jej gustowna oprawa z naturalnych materiałów. Obudowa jest wykonana z litej mozaiki z drewna teakowego – materiału w stu procentach odpornego na działanie wilgoci. Elegancki teak w ciepłym odcieniu brązu ułożono także na ścianie w strefach umywalki o sedesu. Ten naturalny materiał zastosowano tylko na powierzchniach pionowych – by mieć jeszcze większą pewność, że nie ulegnie on zniszczeniu przy kontakcie z wodą. Ciepłe drewno jest obecne także jako dodatek w postaci praktycznych wieszaków na ręczniki oraz akcesoriów łazienkowych.

Naturalny kamień

Niezwykłą dekoracją bez wątpienia jest tu również jasny kamień. Ułożony na ścianie nad wanną wapień to nawiązanie do skał występujących na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jeśli się lepiej przyjrzeć, na okładzinie widać wyraźne odciski pięknych skamielin – amonitów. Ślady prehistorycznych muszli sprawiają, że w strefie kąpielowej panuje niepowtarzalny klimat. Motyw amonitów przewija się w aranżacji całego domu – również w pozostałych łazienkach. Strefie wanny uroku dodaje też podświetlenie – tuż po zmroku można włączyć pasy ledowe, które eksponują strukturę naturalnego wapienia, jednocześnie podkreślając jego ciepły, piaskowy odcień. Naturalny kamień pojawia się także w innej strefie łazienki – blat szafki podumywalkowej wykonano bowiem z marmuru, który, w połączeniu z drewnem na ścianie, dodaje wytwornego charakteru.
Wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone – głównie za sprawą dużych okien dachowych. Elegancka aranżacja poddasza z założenia miała być jasna i przestronna. Sprzyjają temu również drzwi wykonane ze szkła piaskowanego, które wpuszczają do środka światło z korytarza. Mimo że łazienkowe okna są poniżej linii widoku i nie widać z nich przydomowej zieleni, umożliwiają przyjemną kąpiel z widokiem na gwiazdy.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także