×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ciemna łazienka: 12 inspirujących zdjęć z polskich domów

Ciemna łazienka: 12 inspirujących zdjęć z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
29 sie 2019 08:53
Aktualizacja: 30 sie 2019 10:30

Ciemna łazienka to wciąż stosunkowo rzadko spotykany wariant tego pomieszczenia. Tymczasem umiejętnie urządzona może stać się prawdziwą perełką aranżacyjną domu czy mieszkania!

Ciemne kolory w aranżacji wnętrz są ostatnio coraz bardziej modne. Zaczynamy przekonywać się do czerni, grafitów i antracytów oraz egzotycznych wybarwień drewna. Z kolei obawę o optyczne pomniejszenie wnętrza zastępuje chęć wyróżnienia się wśród znajomych.

Ciemne łazienki, w których króluje czerń są przy tym niesamowicie eleganckie i - podobnie jak wnętrza białe - ponadczasowe. Estetyczną równowagę dla dominujących ciemnych kolorów tworzą w nich klasyczne elementy wyposażenia łazienek w białym kolorze, takie jak ceramika sanitarna czy wanna. 

Decydując się na czarną bądź ciemną łazienkę nie musimy zresztą skazywać się na wrażenie ciasnoty i towarzyszącą mu klaustrofobię przy korzystaniu z pomieszczenia. Czarną łazienkę możemy wizualnie powiększyć poprzez zastosowanie frontów meblowych w wysokim połysku, dużej tafli lustrzanej na jednej ze ścian, a także poprzez odpowiednie zestawianie kształtów i kolorów, które pozwoli nam manipulować perspektywą w pomieszczeniu. Dzięki tym trikom uzyskamy ciemną łazienkę, która nie będzie przy tym wyglądać na małą!

Wciąż nie jesteście przekonani, czy czarna łazienka to wybór dla Was? Może odwagi dodadzą Wam zdjęcia realizacji ciemnych łazienek z polskich domów!

Zobacz także >> Okiem architekta: projektowanie ciemnej łazienki

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także