PARTNER PORTALU
Czarno-biała łazienka ocieplona drewnem: zobacz gotowy projekt

Czarno-biała łazienka ocieplona drewnem: zobacz gotowy projekt

Autor: Anna Sołomiewicz
04 paź 2016 09:45

Rodzina mieszkająca na Starym Mieście w Gdańsku chciała, aby ich mieszkanie było nowoczesne, ale przytulne. Podobne zasady rządzą łazienką.

Architekci z pracowni Raca Architekci kierując się oczekiwaniami inwestorów postanowili stworzyć projekt, w którym prym wiodą harmonia i spokój. Połączenia kolorów są eleganckie, można by rzec, że klasyczne. Przez wnętrza przewija się drewno w różnych postaciach, stanowiąc szlachetną dekorację i elementy ocieplające nowoczesne akcenty aranżacji wnętrza.

Koncepcja łazienki opiera się na silnych kontrastach bieli i czerni. Po wejściu do łazienki oczom domowników ukazują się ciemne podłogi i ściany, na których tle mocno wyodrębnia się biała umywalka. Dopiero po chwili dojrzeć można schowaną we wnęce strefę kąpieli ze ścianami i obudową wanny w białym kolorze oraz drzwi prowadzące do strefy prysznica, która stanowi niemal oddzielne pomieszczenie. 

Duet bieli i czerni ocieplają wizualnie jasne kolory drewna. Obecne są na frontach pojemnej szerokiej szafki podumywalkowej oraz jako otulona fornirem wysoka do samego sufitu zabudowa w strefie wejścia do pomieszczenia.

Mimo klasycznej kolorystyki, aranżację łazienki zamknięto w nowoczesne formy. Królują gładkie powierzchnie, prosta forma ceramiki sanitarnej, wielkoformatowe płytki i oszczędna, nowoczesna armatura. Wzrok przyciąga efektowna wisząca lampa w strefie umywalki, która swoją kolorystyką i fakturą duplikuje kolor samej umywalki i mebla przez nią wieńczonego. 

Projekt: Raca Architekci; www.raca-architekci.pl

Partnerem realizacji w Gdańsku jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także