Damska łazienka dla mamy i córek – praktycznie w stylu glamour

Damska łazienka dla mamy i córek – praktycznie w stylu glamour

Autor: Anna Usakiewicz
25 lip 2014 08:12

Łazienka pań służy ich indywidualnym potrzebom. Pani domu może zrelaksować się biorąc kąpiel w wygodnej wannie. Specjalnie dla dziewczynek w łazience zainstalowano dwie umywalki.

Projektowanie i urządzanie łazienki może być szansą na spełnienie dziewczęcych marzeń o posiadaniu choćby zakątka, w którym nikt i nic nie zakłóca czynności czesania włosów, wiązania kokard i przymierzania maminej biżuterii.

O ileż łatwiej w dorosłym życiu spełnić te marzenia, jeżeli w projekcie nowego lokum znalazły się dwie łazienki! Tak było w przypadku tego warszawskiego mieszkania, które jest domem czteroosobowej rodziny. O podziale łazienek zadecydowało kryterium płci. Pan domu – jedyny mężczyzna w rodzinie – korzysta z jednej z nich.

Tylko dla pań

Druga to pomieszczenie, w którym arch. Małgorzata Brewczyńska stworzyła strefę wyłącznie dla pań. Wystarczy rzut oka, aby się o tym przekonać. Dominująca, ale jednocześnie subtelna okładzina ceramiczna z motywem kwiatowym nie pozostawia wątpliwości. Uwagę przyciąga elegancki wystrój pomieszczenia oraz jego uporządkowany, niemal sterylny charakter – efekt w najwyższym stopniu zamierzony. Zarówno pani domu, jak i jej dwie córeczki podzielają upodobanie ładu i porządku, dlatego nie chciały zbędnych dekoracji, czy zakłócających spokój blatu przedmiotów. Pragnęły wnętrza uporządkowanego, a jednocześnie przytulnego.

Elegancka aranżacja

Wszystkie akcesoria znalazły swoje miejsce w szafkach pod umywalkami, wykonanych z białego, lakierowanego MDF-u oraz w szafce ukrytej za lustrem (we wnęce obok WC). Nieprzypadkowy jest też wybór kolorów: wyłącznie biała ceramika sanitarna i meble oraz glazura i terakota w kolorze szarym i białym to klasyk elegancji (jak obowiązkowa biała bluzka w szafie każdej damy). Powabu dodają połyskujące srebrem, dekoracyjne płytki z rysunkiem kwiatów, nawiązującym do wzorów modnych w minionych dekadach tapet.

Przestrzeń relaksu

W przypadku tego pomieszczenia, określenie „damska łazienka” nie oddaje w pełni jego charakteru, ani też zamysłu inwestorki. Pani domu pragnęła stworzyć salon piękności dla siebie i swoich córek i zadbała o to, aby przyjemności przebywania w nim nie mąciły sprawy dnia codziennego. W tym celu wszystkie urządzenia i akcesoria związane z praniem – pralka oraz kosz na brudną bieliznę – zostały zakwaterowane w łazience pana domu. Łazienka pań to eleganckie i uporządkowane wnętrze służące ich osobistym potrzebom. Pani domu może zrelaksować się biorąc kąpiel w wygodnej wannie. Specjalnie dla dziewczynek w łazience zainstalowano dwie umywalki, a ponieważ ponad nimi znajduje się zajmujące całą ścianę lustro, siostry mogą swobodnie korzystać z łazienki w tym samym czasie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także