PARTNER PORTALU
Designerskie baterie: nowa seria ze szklanymi elementami

Designerskie baterie: nowa seria ze szklanymi elementami

Autor: Łazienka.pl
23 maj 2019 15:29

Armatura łazienkowa potrafi często zaskakiwać i zachwycać swoim wzornictwem. Zobaczcie nową odsłonę serii baterii znanej niemieckiej marki, którą wzbogacono o szklane elementy.

Fascynujące odbicia światła i gra kolorów, która sprawia, że łazienka zyskuje nową estetykę: wykorzystując wysokiej jakości uchwyty z kryształu, Dornbracht prezentuje swoją interpretację serii armatury CL.1 w nowej powierzchni. Szkło jest wysoko cenione we współczesnej architekturze ze względu na swoją siłę wyrazu. Dornbracht po raz pierwszy przenosi je jednak do projektu armatury. Jego przejrzysty wygląd wyznacza nowe standardy w projektowaniu wykończenia powierzchni pod względem ich kształtu i materiału.

Gra świateł i kolorów: trendy projektowe w szkle

Szkło to wyjątkowy materiał. W momencie, gdy światło dotyka jego powierzchni, szkło odbija je tworząc fascynujące spektrum kolorów. We współczesnej architekturze szkło daje innowacyjne możliwości projektowania przejść i granic przestrzennych. Przede wszystkim pozwala jednak na wszechstronne zastosowanie światła, które dzięki temu staje się niezależnym elementem architektury.

Nowoczesna technologia spotyka się z luksusem

Dzięki nowym uchwytom CL.1, Dornbracht wykorzystuje architektoniczne znaczenie szkła w łazience. Gładkie powierzchnie i ambitny, dynamiczny design armatury uzupełniają uchwyty z kryształu o gładkim oraz teksturowanym wyglądzie. Połączenie najlepszych standardów produkcji i wykorzystania materiałów najwyższej jakości dało wyjątkowy rezultat - innowacyjny akcent na współczesne armatury łazienkowe.

Kryształ we wnętrzu ekstrawaganckiej łazienki

CL.1 reprezentuje progresywną indywidualność. Jest wszechstronna dzięki różnym wykończeniom powierzchni i rodzajom uchwytów. Uchwyty wykonane z kryształu Swarovski® zapewniają elegancki i rzeźbiony wygląd inspirowany architekturą i modą, dzięki czemu atmosfera łazienki jest wyjątkowo ekstrawagancka. Ich powierzchnie i wygląd są równie nieskazitelne, jak charakterystyczne. W zależności od perspektywy i oświetlenia, dają one nieskończenie ekscytujące efekty pełne wielobarwnych odbić światła. Dzięki wzajemnemu oddziaływaniu z kryształem, światło otoczenia przenosi projekt na wyższy poziom.

Kryształowe uchwyty są dostępne w asymetrycznych wzorach lub z drobnymi żłobieniami. Asymetryczne uchwyty są dostępne w wersji trójkolorowej, generującej wyraziste efekty świetlne. W półprzezroczystym wariancie kryształowym uchwyty tworzą efekt powściągliwej elegancji. Futurystyczną atrakcją jest filigranowa, karbowana tekstura inspirowana materiałem tekstylnym.

Seria dostępna jest w powierzchniach: Chrome, Platinum Matt i New Dark Platinum Matt. Jej lekko matowa, jedwabna tekstura wydaje się ciepła, miękka i bezpośrednia, nadając łazience nieco archaicznego charakteru. Kryształowe uchwyty są gwarancją elegancji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także