PARTNER PORTALU
Domowy salon kąpielowy: tak urządzili inni!

Domowy salon kąpielowy: tak urządzili inni!

Autor: Anna Sołomiewicz
09 sie 2019 10:19

Łazienka urządzona w konwencji salonu kąpielowego to popularny obecnie trend. Zobaczcie jak interpretują go projektanci.

Łazienka to już nie tylko pomieszczenie sanitarne. To coraz częściej również domowa oaza relaksu, miejsce, w którym się wyciszamy i wypoczywamy. Dlatego też trend na przeistaczanie łazienek w domowe salony kąpielowe jest coraz popularniejszy. 

Dysponując wystarczająco dużym metrażem możemy pokusić się o aranżację domowego salonu kąpielowego. Co powinno się znaleźć w takiej łazience? Przede wszystkim powinniśmy stworzyć otoczenie sprzyjające relaksowi. Salonowy charakter łazience może nadać zastosowanie naturalnych materiałów (lub wysokiej jakości imitacji), jak drewno i kamień, a także akcenty tekstylne, w postaci miękkiego dywaniku czy firan w oknach. Pomalowanie ścian wodoodporną farbą zamiast wykańczania ich płytkami również może dać "salonowy" efekt w łazience.

W większości salonów kąpielowych znajdziemy wannę - w końcu to tutaj możemy się wylegiwać w gorącej kąpieli. Wanna wolnostojąca będzie idealnym akcentem podkreślającym luksusowy charakter naszej łazienki. Nowoczesna strefa prysznica z kabiną typu walk-in i armaturą zapewniającą różnorodne strumienie wody, chromoterapię światłem i dysze masujące kręgosłup również zapewni relaks w domowych salonie kąpielowym. 

Pamiętajmy także o roślinach! Obecność zieleni w łazience skutecznie pomoże stworzyć w niej atmosferę domowego SPA. Jeżeli z jakichś powodów nie chcemy wprowadzać do łazienki naturalnych roślin, podobny efekt wizualny pozwolą osiągnąć roślinne dekoracje z tworzywa, a także płytki z roślinnym dekorem. 

Zobacz także: Niezwykła przeszklona łazienka przy sypialni

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także