Elegancka łazienka dla gości: w bieli, czerni i złocie

Elegancka łazienka dla gości: w bieli, czerni i złocie

Autor: Małgorzata Nietupska
19 lis 2014 08:24

Historia tej łazienki zaczęła się od czarnych płytek dekorowanych złotem, które zachwyciły panią domu. Tak powstało wnętrze wyjątkowe: oryginalne, odrobinę tajemnicze i wzbudzające podziw gości.

Pani domu odkryła płytki podczas urządzania kuchni. Ułożono je w niej na podłodze, ale w wersji białej, zaś czarny kolor zarezerwowano dla łazienki gościnnej.

Czarne płytki

W toalecie czarnymi płytkami wykończono zarówno posadzkę, jak i ściany. Aby wnętrze nie było zbyt ciemne, tylko we wnęce prysznicowej ściany są pokryte czarnymi płytkami do wysokości trzech czwartych, zaś przy umywalce – do połowy. Pozostałe fragmenty ścian, a także sufit, pomalowano białą farbą.
Kafle na ścianach przypominają kunsztowną tkaninę. Każda ma wzór stylizowany na barokowy typu czerń na czerni. Jedynie w strefie prysznica przewidziano pas dekoracyjny z takich samych płytek lecz z prawdziwym złotem.

Piękne złocenia

Czerń i złoto stało się osnową całej aranżacji. W czarnym kolorze jest sedes typu kompakt, kryształowy żyrandol oraz wykończenie podłogi w kabinie prysznicowej (zamiast tradycyjnego brodzika). Pod kolor złoceń na płytkach została przemalowana szklana umywalka, która wcześniej była przezroczysta. Złoto pojawia się także na ramach lustra i obrazu wyszukanych na targach staroci.

Kabina we wnęce

Nieregularny obrys toalety – przypominający złączony prostokąt z kwadratem - stał się jej atutem. W pierwszej części (prostokątnej) ulokowano umywalkę oraz sedes, w drugiej zaś (kwadratowej) – prysznic. Obecność kabiny w łazience dla gości pani domu uważa za bardzo trafiony pomysł. Dzięki temu goście wpadający na dłuższą wizytę, nocujący w pokoju obok, mogą wygodnie skorzystać także z prysznica.

  • Stare z nowym

     

    proj. Magdalena Konochowicz
    Bardzo doceniam to co stare, ale w wydaniu nowoczesnym. Dlatego w moich projektach często wykorzystuję stare przedmioty, które wcześniej są gruntownie odnawiane. W nowym, współczesnym otoczeniu prezentują się szlachetnie i elegancko. Znowu są przedmiotami użytkowymi, zachwycającymi oryginalnymi kształtami.


Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także