PARTNER PORTALU
Elegancka łazienka: gotowy projekt salonu kąpielowego

Elegancka łazienka: gotowy projekt salonu kąpielowego

Autor: Anna Sołomiewicz
01 lis 2017 08:04

Będąca wcześniej królestwem dzieci kolorowa łazienka przeobraziła się za sprawą arch. Elizy Polakiewicz w elegancki salon kąpielowy. Dominują w nim kolorystyczny duet czerni i bieli oraz luksusowe wyposażenie.

Mając do dyspozycji trzy łazienki, inwestorzy przeznaczyli kiedyś jedną z nich do użytku swoich trzech pociech. Płytki ścienne zdobił wówczas dekor w postaci kolorowych, rysunkowych ptaków, a ceramikę sanitarną wieńczyły naklejki z sympatycznymi zwierzakami. Wraz z osiągnięciem przez dwóch synów pełnoletności, właściciele postanowili jednak całkowicie odmienić tę przestrzeń, urządzając w niej elegancki salon kąpielowy.

Metamorfozy podjęła się arch. Eliza Polakiewicz. – Największym życzeniem inwestorów było umiejscowienie w łazience prysznica, którego wcześniej nie było tam w ogóle, jak również wolno stojącej wanny oraz dwustanowiskowej umywalki – opowiada autorka projektu. Nie było to łatwe zadanie ze względu na dość niewielką 10-metrową powierzchnię łazienki oraz skośne ściany – dodaje architekt.

Po wszelkich trudnościach nie pozostał jednak ślad, a powstałe w miejsce starej łazienki wnętrze zachwyca szykownym wystrojem i wyposażeniem przywodzącym na myśl współeczesne działa sztuki. Monochromatyczna kolorystyka, w której dominują czernie, grafity i biel jest idealnym strojem dla odważnych form wyposażenia i wieńczących je faktur. Luksusowy charakter wnętrzu nadaje jednak nie tylko elegancki wystrój, ale również funkcjonalne rozwiązania zapewniające domownikom komfort na najwyższym poziomie.

Efektowną wolno stojacą wannę usytuowano pod oknami połaciowymi – korzystający z niej domownicy mogą dzięki temu zażywać relaksującej kąpieli skąpani również w promieniach słońca. Przestrzeń pomiędzy strefą kąpieli a dosyć niską ścianką kolankową wykorzystano z kolei na zabudowę ze szczotkowanego i lakierowanego drewna jesionowego, która estetycznie skrywa wszelkie instalacje.

Z jasnym odcieniem drewna efektownie kontastuje sąsiadująca matowa czerń heksagonalnej mozaiki zdobiącej ścianę w strefie umywalki, która zgodnie z życzeniem inwestorów została stworzona dla dwojga. Antracytową szafkę podumywalkową wieńczy dwustanowiskowa umywalka, a aranżacyjną wisienką na torcie są kultowe, designerskie baterie Starck V z przeźroczystą wylewką, zaprojektowane dla marki Axor przez samego Philippe Starcka. Organiczne kształty armatury idealnie współgrają ze sferyczną miską w.c. Laufen Il Bagno Alessi One oraz podłogową baterią wannową Starck Organic.

Na pierwszy rzut oka wchodząc do łazienki można całkowicie przeoczyć obecność strefy prysznica. Eliza Polakiewicz nie pominęła jednak najważniejszego życzenia swoich klientów, a jedynie schowała prysznic za grafitową ścianką wykonaną z hartowanego szkła Antisol. W połyskującą powierzchnię estetycznie wkomponowano drzwi, które prowadzą bezpośrednio pod prysznic. Tam z kolei komfort kąpieli zapewnia deszczownia ze zintegrowanym oświetleniem LED, trzema różnymi strumieniami wody i baterią termostatyczną.

Projekt: Eliza Polakiewicz, EP Studio

Zdjęcia: Marcin Mentel. Stylizacja: Eliza Polakiewicz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także