PARTNER PORTALU
Elegancka łazienka: zobacz kolekcję zainspirowaną formami z natury

Elegancka łazienka: zobacz kolekcję zainspirowaną formami z natury

Autor: Redakcja Łazienka.pl
30 maj 2019 14:32

Wyposażenie łazienki może wpływać kojąco i relaksująco na jej użytkowników. Zmysłowe, zaokrąglone, miękkie formy świetnie się sprawdzą w tej roli. Takie jak w tej kolekcji znanej niemieckiej marki.

Nowa kolekcja Essence marki Grohe sprowadza się do czystej elegancji, ukazując piękno ceramiki w jej najszlachetniejszym wydaniu. Ograniczone do najważniejszych elementów, a jednocześnie niedoścignione pod względem walorów estetycznych: zmysłowo zaokrąglone, inspirowane naturą, smukłe oraz w najwyższym stopniu funkcjonalne formy. Umywalki, bidety i miski WC zachwycają naturalnymi i delikatnymi liniami.

Łazienka, która zachwyca spójnym wyglądem

Subtelność, czystość i lekkość to znaki rozpoznawcze kolekcji Essence. Nowa linia produktów charakteryzuje się delikatnością i wyrafinowaną oszczędnością form, inspirowanych naturą. Prosta, elegancka ceramika podąża za duchem czasu, odzwierciedlając naturalne piękno.

Głównym elementem kolekcji są nowe, smukłe umywalki naszafkowe o opływowych kształtach, mające zaledwie 17 mm grubości. Otwór przelewowy umiejscowiono na przeciwko otworu na baterię, harmonijnie dopasowując nawet tak drobny detal do stylu całej kolekcji. Umywalki nablatowe o kształcie mis okrągłych i kwadratowych wyposażono w ceramiczny korek odpływu (są to modele bez otworu przelewowego).

W elegancki styl kolekcji wpisują się także miski WC o smukłej formie. Są one dostępne zarówno w wersji tradycyjnej, jak i z deskami wolnoopadającymi. Zgodnie z filozofią PerfectMatch, czyli idealnego dopasowania, kolekcja Essence została zaprojektowana w taki sposób, aby harmonijnie łączyć się z armaturą Atrio, Essence, Plus i Lineare oraz umożliwić projektantom i instalatorom spełnianie oczekiwań klientów, bez kompromisu w postaci estetycznego wyglądu łazienki.

Wanna jako element przyciągający wzrok oraz luksusowy dodatek

Firma Grohe po raz pierwszy wprowadza na rynek wanny, dostępne w trzech wariantach. Stanowią one serce nowej kolekcji ceramiki Essence, uzupełniając istniejące rozwiązania łazienkowe. Wanny wolnostojące, przyścienne i do zabudowy są stylowym oraz designerskim dodatkiem do każdej łazienki. Formą nawiązują one do czystych i smukłych linii. Produkty wykonano z wysokiej jakości stali tytanowej, która dłużej utrzymuje temperaturę, dzięki czemu ciepła, przyjemna kąpiel może być jeszcze dłuższa. Dodatkowo zostały one wyposażone w specjalną powłokę antypoślizgową oraz system EasyClean, ułatwiający ich codzienne czyszczenie.

Wysoka higiena i czystość dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań

Miski WC z linii Essence nie posiadają kołnierza, co zapobiega rozwojowi i gromadzeniu się bakterii w trudno dostępnych miejscach. Mocny strumień spłukujący zużywa tylko 4,5 litra wody, zaś mniejszy, jest jeszcze bardziej ekonomiczny - jedynie trzy litry. Dodatkowo, deski wyposażone zostały w system szybkiego wypinania oraz wolnego opadania. Dzięki zastosowaniu powłoki Grohe PureGuard, kolekcja Essence charakteryzuje się solidnym, wytrzymałym i nieskazitelnym wykończeniem. Specjalne jony o właściwościach antybakteryjnych zapobiegają rozwojowi bakterii, a także przywieraniu drobnoustrojów do powierzchni produktu. Usuwanie kamienia i brudu nie przysparza już najmniejszych problemów.

Uzupełniona oferta ceramiki

Dzięki kompleksowym rozwiązaniom oferowanym przez firmę, zaprojektowanie własnej łazienki stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Kolekcja Essence uzupełnia ofertę ceramiki Bau, Cube i Euro. Każda z czterech linii jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Naturalna elegancja Essence, geometryczny minimalizm Cube, opływowe linie Euro i uniwersalizm Bau zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających.

Dodatkowa zaletą jest, że wszystkie elementy ceramiki łazienkowej firmy Grohe można harmonijnie łączyć z najpopularniejszymi kolekcjami baterii łazienkowych marki. Zalecane kombinacje nie tylko ułatwiają projektowanie harmonijnych wnętrz, ale także umożliwiają optymalne korzystanie z wody dzięki idealnemu dopasowaniu modeli armatury i ceramiki, zapobiegając rozpryskiwaniu się wody podczas mycia rąk.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także